YASİN TOKATLIOĞLU

güzel sözler

DAMAR 1. Her YağmuR YağdığındA GözLeriN Hep AkLımdA Adını Ne Zaman Ansam YağmuR YağaR BuraLara
2.Bir GözLerim Wardı GözyaŞım KaLdı :’( Son İLacım Wardı O da Sensiz KaLdıBitti Yüreğimde Acısı KaLdı
3.ßana uMut ßaqLama ßen Topraqa Söz VErdim!
4.Ne ßir Kızı Kendimize köLe Edecek Kadar KüçüLdük Ne De ßir Kızın uğruna köLe oLacak Kadar aLcaLmadık !
5.Senin içinde ßen ßitmi$ oLsaydim, ßenim içimde sen ya$iyor oLmazdin ‘
6.qenc Ya$ımda kaLßimi a$k’a Dü$man Edemem ßeni ßiLirsin kararLıysam dünya Dursa Dönmem! Cok qeciktin Her$ey için Artık Vursanda öLmem!
7.Yine de ben toparLadım yerden kaLbimin kırıkLarını Sırf ayakLarına batmasın diye
8.Sattım a$kı Sende kaLsın, taLißim Çok Sen yaLansIn İstyorsa öLe oLsun ßir Dudak ver Üstü Kalsın
9.duvarlara ismini yazdım onlara bakıp YALANlara kandım
10.şiddeti sevmem;ama kullanmayı iyi bilirim!
Dünya bir gündür, o da bugündür!
11.Ağzımdan çıkacak söz olsan konuşmam, gözümden akacak yaş olsan ağlamam, kalbime hapsettim seni hiçbir yere bırakmam!
12.Seni ne kadar sevdiğimi öğrenmek istersen vur kır kalbimi kalbimden akan kan yazacaktır ismini o zaman anlarsın sana olan sevgimi
13.Vücudun otobüs, beynin şöfördür kalbin şöför maaline geçerse aşık oldun demektir
14.Tesadüfen doğduk mecburen yaşıyoruz
15.Seni Severim, Seni Sevenide Severim, Seni Benim Kadar Sevenide Kurşuna Dizerim
16.HéRKésKéndiniAR†iS†saniOrAmaßiLmiOrLArqiYöné†ménß énimisDéDiqiméRoLwéRiRimisDéDiqiméYoL!
17.·$4Durumum çevrim içi/·$2Beynim meşgul/·$3Ruhum hemen dönecek/·$5Aklım dışarıda/·$10Elim telefonda/·$12Kalbim çevrimdışı
18.$€N GÜLL€R€ ÖZ€NM€ GÜLL€R S@N@ ÖZ€N$!N ÜZM€ T@TL! C@N!N! S€N GÜLL€RD€ND€ GÜZ€L$!N $€VG! K@D@RM@$UM $€V!L€C€K K@D@R Ö_Z_€_L_$_!_N
19.AyNaYa bAkInCa KeNdİmİ DeĞiL KoCaMaN bİİr YüReK vE O yÜrEkTe oNdAn da bÜyÜk bİr sEn gÖrDüMm
20.NE AŞKLAR VARDIR KİMBİLİR,YAŞANMAYI BEKLEYENNE AŞIKLAR VARDIR KİMBİLİR,YAŞADIKLARINA NEFRET EDEN
21.kalbim seni taşıyamayıp durursa debi sonsuslaga kavuşursa melekler sorguya başladıgında 3 sözüm olacak SEVDİM SEVİYORUM SEVECEĞİM
22.Güzelsin, şirinsin, şahanesin Çektiğim çileme tek bahanesin Melek mi? şeytan mı? bilmem ki nesin Tuzaktan tuzağa atsan da olur ben seni seviyorum sen sevmesende olur
23.Aşkım var dağlar bilemez, sevgim var kimsenin aklı alamaz, birde sen varsın ya bir tanem dünyada kimse böyle sevemez
24.Biliyorum bugün kulakların bir başka çınlayacak, anlayacaksın seni yine nasıl andığımı, özlediğimi Ellerin titreyecek, gözlerin yollarda kalacak, sende hissedeceksin yüreğimde neler hissettiğimi!
25.bnm gibi gülen bnm gibi ağlayan bnm gibi üzülen bnm gibi sevinen birini bula bilirsin ama üzgünüm benim gibi seveni bulamazsın
26.Coca CoLayım Hayatın TadıyımCıkoLatayım Coq Tatlıyım AL Beniyim Bahanem YoqCiKoLaTaLı Gofretim Beni Sevmeyen Var mı!
27.Senin Gözlerin Değil varlığım yeter Nefes Almama..
28.Hayatımı Ellerine, Duygularımı Halbine Bırakıyorum Aşkım.
29.Seni Damarlarımın En Kırmızı En Koyu Sevdasısın bebeğim.
30.Seni Hasretle Değil Sevgimle Bekliyorum Aşkım
31.Seni Kalbime Hasretini Gecelerime Gödüm AŞkım..
32.Hayatımın Yönetmeni Benim, Ben Yazar Oynarım Sen izlersin Güzelim…
33.Rahat Ol Yapma panik Hazır Ol oLma atik Bu Dünya Ne Sana Kalır Nede Bana Yaşamaya Bak Fazla Yapma Merak…
34.Seni Düşünmek Bitirdi Beni Bırak Artık Bu Aşk Defterini Ben Yazdım Hikayemi Sonu Toprak Sen beni Bırak..
35.öLümü Seçtim hayat Bırakmadı Peşimi Seni Sevdim Severken Ben Zaten Bittim Güzelim..
36.Sözlerim Sana kapak Olsun, Kelimelerim Sana örnek Olsun, Bunları Bir Yere Yaz Sana Ders Olsun Koçum..
37.Biz Tesbih Sallarken Siz 3 Tekerlekli bisikletlerle yarış yapıyordunuz mahallede…
38.Ben Seni Severken Sana Hasret Kaldım Ben Senden Ayrılırken öLümLe Tanıştım… 39.HAYAT YALAN SEVGİM GERÇEK BU KALPTA ÖLENE DEK BİR TEK SENİN SEVGİN YAŞIYACAK SENİ SEVİORUM 40.hayata buysa üstüne kalsın
şerefsizlerin şerefli vurursuzların gururlu onursuzların onurlu kahpelerin Namuslu sayıldığı bu dünyada yaşamak istemiyorum..!!!! 41. karan filin filizi kim bilir kalbimizi iki devlet bir olsa ayıramaz ikimizi 42. SEVENLER İSYANKAR OLMAZDI GECELER SEN GİBİ ŞEREFSİZ OLMASAYDIII
43. uzun zaman oldu söylemediğim sana seni sevdiğimi boğazımda düğümsün yutkunsam gideceksin yutkunmasam ölürüm
44.Yeniden Sevmek Lazım Bu hayatta Çekilmez hayatın Çilesi Sevgisiz Çekilmez hayatın Güzellikleri Sensiz Sevgilim, Sensiz Güzellikler Bile Dert gibi geliyor Sensiz Hayatıma..

45.Seviyorum Derken kalbim Bukadar Güçlü Atmamıştı Hayatımda, Gözlerine Baktığımda Asık Suratım Gülmemişti Böyle Masumca, Elini Tuttuğumda Hayata Sevgiyle Bakmamıştım Huzurlu Ve güven Dolu bakışlarla Seviyorum Seni herşeyim..

46.Yarına Kadar Değil ölene Kadar Seveceğim Seni Sadece Yaşananlar için Değil Yaşayacağımız Güzel Anılar için Yanında Olacağım Ve Kalbimdeki Sevginin Gücüyle Ellerini Tutacağım Sevgilim

47.Sen içimde Aşk Çığlığısın Sen Benim Vazgeçilmezimsin Birtanem..

48.Senin Sevgin Değil Sadece hayalin yeter Bu Dünyadaki tek yaşama Sebebim, Senin Gözlerin Değil Sadece Senin Ellerin Bağladı beni Hayata O gözlerin tutuyor beni Hayatta Sevgilim

49.Hayatımda Tek Düşüncesin, Bileğimin Kuvveti Sensin Kalbimin iLaci Gözlerin benim Tek Derdim TatLı Derdim Sensin Sevgilim..

50.Esmez Rüzgar hayatımda, Sen gittikten Sonra Kaldı Ellerim Bomboş Yüreğimdeki Fırtınalar Sessizlik Kazandı Sensiz, Hadi Gel Kopar içimdeki Fırtınaları Hadi gel Tut beni..

51.Sen Sadece Bir Aşk Değilsin bende Sen Bende bir hayatsın Sakın Gitme! Gidersen kalır Sessizlik içimde Gidersen bir ben Daha Gelmez Gidersen Biterim Birtanem..

52.Yüzündeki Tebessüm Olmak isterim Küçük Ama Anlamlı Gözlerinde Işık Olmak isterim Karanlığa Aydınlık Tutan, Sesinde Güzel Sözler Olmak iSterim Sadece Kalbe Ve Hayata Dolan..

53.Yüreğim Senin için Bukadar Gururlu, Kalbim Senin İçin Atmaya Hevesli Sözlerim Sadece Sana Sevgilim.

54.içimde ilkbaharın neşeli cıvıltıları var sanki gözüme sevgi çemberi dolanmış her baktığım yerde adın her baktığım yüzde sen varsın bebeğim..

55.Attığım her Adımda Adını Daha Şiddetli Söylemek istiyorum Baktığım her ufukta Güzel yüzünü Görüyorum Bebeği benim..

56.Sen Benim için Bir Su kadar Değerlisin, Sensiz Olduğumda Kalbim Sana Susuyor Aşkına Hasret Kalıyor Bu beden Ve Kalbim Her Atışında Adınla Atıyor Seni Sayıklıyor..

57.içimde bir rüzgar var delice esen senin adınla ateşe dönüşen senin gözlerinle bedenimi yakan içimdeki bu ateş senin eserin sevgilim.

58.Güzel Laflarımın Başlangıcısın Mutluluğa Güvenli Adımımsın Sadece Kalbime ve geleceğe Yazdığım tek insansın Sevgilim.

59.Sen Benim içim Mis Kokulu Bir Parfüm yada Kolanya Değilsinki geçsin kokusu 1 Saat Sonra, Sen Benim için Derin bir yarasın kalbime kadar uzanan birtanem..

60.Duygularımın yoğunlaştığı bir beden taşıyorum içinde sana karşı bir hayat kuruyorum aslında ben bir insanım içimde sana sevgiye dair bütün güzellikleri yazdığım tek insansın.

61.Yarınıma Adını yazdım Bugünü Dünüme yazdım hayatım Yarınımız Bugünümüzden Daha Güzel Olcak Anılarımız Bugünden Daha Güzel Ve Anıldıkça Daha Güzel Olacak Sevgilim.

62.Al beni Bebeğim Sarıl Bana Bırakmamasına Sakın Bırakma beni Bu Uçcuz Buçsuz Dünyada ben Bir Sana Bağlıyım Bu Dünyada Sensin benim için Bu Dünya.

63.herkeze Değil Birisine Baktı Bu Gözler Etrafımdakilere Değil Sadece Sana Bu Sözler Sen Çok Seviyorum ve özledim Bu gözler Yolunu Bekler Sevgilim Herşeyim.

64.Yaşanan Yıllarımızı Hatırladıkça Bağlanıyorum Sana, Bugünleri Yıllarımıza katalım Kalbimizden Ellerimizi Ayırmayalım Kalplerimiz Birbirini Tuttuktan Sonra Ayrılıklar gelmez Karşımıza Biriciğim.

65.Sen Gidince Zindan Olur Bütün Güzellikler bana, Tükenir yaşama Gücüm Düşünemem O An Senden Başka Kimseyi, 1 Günlük Zamanın Adına Bile Hasret Koyuyorum Sensiz geçen Anlarda, Seviyorum Seni bebeğim Daima Yanımda Ol benimle Ol Biriciğim.

66.Senin için öLümü Dahi Göze alırım, Senin için Hayata Bağlıyım yaşarsam Senin için öLürsemde Senin için Olur Sebebim Bebeğim...

67.Paylaşırım Senin Yokluğunu Odamın Soğuk Sessizliğiyle, beklerim Seni Elimde Sana Ait Sözler Gözümde Seninle Yaşanacak Mutlu Günler, Aklımda Sadece SEN varsın Sevgilim.

68.Adını Sadece Bugüne Değil Hem Kalbime Hem geleceğime Yazdım Seni Sadece Geçmişten gelen Duyguların Hatrı için Sevmiyorum Seni Geleceğimin Tek Yazarı Olarak Seviyorum Birtanem Hayat kelebeğim..

69.Bir Mesajınla Gülüyorsam Şu Sessizliği Senin Mesajlarınla Bozuyorsam Sebebi Mesajda Olan Yazılardan Değil, Sebebi Senin o Güzel parmaklarınla Yazılıp bana Yollanmasındandır Aşkım. Bu Bile Bana karşı Bir fedakârlıktır Sevgilim.

70.Kelimeler Uzadıkça Sana OLan Aşkımı iyice Sokmaza Çıkarıyor Çünki Kelimeler Bile yetmiyor Seni nekadar Sevdiğime Ve Asla yetmicek Dünyadaki Bütün Alfabeler gelse yine Adını yazıcak Ve Sevgimi ANlatacak Kadar Değerli Olmuyacak.

71.Bana yaşamak Değil Sadece Sensiz nefes Almak bile Yasak bebeğim, Sensiz Nefes Almak Yanında Elini Tutmaktan Daha Zor Sevgilim.

72.Benim Sana Olan Sevgim 1 Aylık Değil Benim Sana Olan Sevgim Bağımlılık Sen Olmadan titriyorum Odamda, Ben Sana Aşık Olup Sevgiler büyüttüm Sevgilim Sen nefes Aldıkça Ben Gölgen olucağım Sevgilim.

73.Rüyalarımdasın Adeta Şiir Gibi Aklımdasın Sanki yaşanmış Bir hayat Gibi, Sen Sadece benimsin iLk Günki Gibi Sevgilim.

74.Seninle Akşamlarıma Güneş Doğar, Sen Olduğun Zaman yanımda Yarınlarım Aklımda yaşanacak Bir Saat olarak Kalır, Sen Olunca Yanımda Dünya cennet Olur Benim için Sevgilim.

75.Sen Fikirlerime Adını Yazdım, kalbime Gülüşünü Sakladım En Kötü Günümüzde kalbimdeki O Sıcak Gülüşlerinle Mutlu Olacağız Hayattaki Tek Eşim benim.

76.iyiki Varsın hayatımda Sevgilim Seni Tanıdıkça Hayatın Güzelliklerini Anlıyorum Zamanla, Seni tanıdıkça Kalbime Hak veriyorum Attıkça Sevgilim Sen Benim Sol yanım Sen Benim En Büyük hayat Anlamımsın Sen Sadece benim Değil geLeceğiminde Adısın Birtanem.

77.Sen Şu Canımda Bir Can Oldun Ya, işte Artık Kendime kendim için değil Sadece Senin için iyi Bakıyorum Sevgilim Bu beden Artık Senden Bana Emanet Senin için yaşıyorum biriciğim..

78.Neler Gördüm Bu Zamana kadar Sensiz Yol Alamadım hayatımda, herşey güzel Olsada Kalbim Sensiz Güzelliklerden Mahrum Kaldı inanki, Sensin Benim Hayatımın Güzellikleri Sensin benim Kalbimdeki hayatın Atışı..

79.Adını Sadece kalbime Yazdım Sanma, Adın her tarafta Yazılı Sadece Bakmasını biL Etrafa, Sevgimi herzaman haykırdım Sadece Duymasını Bil Yaşadıkça Aşkım Bebeğim..

80.uyutmaz içimdeki Deli Rüzgar beni, Gönül Bahçemde Aşkının Fırtınaları Kopar Delice, Sıcak Meltemler gibi gülüşün ısıtır içimi, Yokluğun Ateşli Fırtınaların Sebebi Bebeğim..

81.Seni Seçtim Bu yalan hayatta Sadece, geceleri Dua Ediyorum Umutlarım Sen Oldun, Sen Sadece benimsin Sen Geceleri Yıldızlardaki ümitlerimsin bebeğim..

82.Séni Dü$ünüyorum Yine, Hayalin Odamın Sessizliğinde, Seni Düşünüyorum Yine Sensiz Gecelerimde...

83.Hep Umut Vardır insanın içinde Benim Umudum Bitiyor Sen gidince, umutlarımın Sahibi Varlığımın AnLamıSın Aşkım...

84.Romantik Bir Duygu Yüklü içimde, Çıkmazlar Geliyor Her Seferinde, Bu benimki Delice Sevgi DUman Oluyorum Sevginle...

85.Né Zaman Baksam Aynaya, GözLérimde Görüyorum Seni Nezaman Sana Baksam Görüyorum Sendeki Béni....

86.Ne a$kLar Besledim 20 Senede Né SewgiLer Ya$adIm bu Serseri Caddelerdé, ßöyLe a$Ik oLmadIm KimSeyé....

87.KaLbimi Verdim Sana, ßitmez Bu Sevda, Ya$amanIn Anlamı SeninLé Daha HéyCanLI a$kImMmMm...

88.NiCe SevgiLerin Bittiği Nice A$IkLarIn ROman OLduğu ßu Dünyada, Ya Biten Bir Hikaye, Yada Roman oLmuş ßir Aşkı BenimLe YaşarmIsNn?

89.Bu üLkenin En ROmantik Çocuğundan Bu üLkenin En Güzel Kızına Bir Kalp Hediye Ediyorum, En ROmantik Ve En Güzel Gelecekler Bizim OLsun CanIm....

90.YæLnIz Kalmı$ Çaresiz Düşüncelerde KavruLmuŞum Ben... güLüşünLe Geçer Bu ÇaresizLik Yedniden DoğarIm SewginLe beLki YaşarIz Güzel Günleri ßirLikté...

91.Şiirlerimi Sana YazIyorUm, ŞarKıLarImı AdInLa BesteLiyoruM, Seni iLhamım oLarak KabuL Ediyorum, Sana Bir Ömür Vaadediyorum...

92.Sözlerim Nekadar Garip OLsada, Kalbimin ZenginLiği Yeter Sana Aşkımmmm...

93.Sevmeyene SaçmadIr Sözlerim , Sevene ŞarkI, a$Iğa Tesellidir $arkIm, ihanét Edene Beddua, Bu Sözlerim Sana Beni Benden Alan insafsIza...

94.Kim Bilir a$kIn yüceLiğini? Kim Bilir Bendeki Séni? a$IKLar BiLir Derdimi, Sevmeyen Anlamazki....

95.Ilk Gördüğümde Yaşamak iÇin Sebepsin DedIm, Son Sözünde öLmek iÇin Tek SebepSin Dédim...

96.Aramızdaki tek Fark Senin Gözlerin Benim iSe Hayata Senin Gözlerinle Bakmam bebeğim, Senin Gözlerinle Bakıyorum hayata Mululuk Ve Huzur Buluyorum yanında işte Fark Burada Hayatımın Gözü Sensin Sevdiğim

97.Ufacık Ellerini Tutunca Büyük Duyguseli Yaşarım bedenimde, Gözlerine Bakınca Giderim Seninle Kalbindeki En Güzeş Aşk Diyarına Sevgilim Seviyorum Seni

98.Mutlu Ve Huzurlu Bir hayat geçirmek istiyorsan Bazen Aklını Değil Kalbini Dinlemelisin Çunki Ben kalbimle Gördüm Seni öyLe Sevdim Sendeki beni Aşkım

99.Bu Sabah Güneşin Sıcaklığı Odama Daha kuvvetli Vuruyor Güneşe Baktığımda Gözlerini Görüyorum Sevgilim, Geleceğimiz Güneşi Kıskandıran Gözlerin kadar parlak Olsun Günün Aydın Olsun Sevgilim, Günaydın

100.Gözler Kalbin Aynası Derler ya, Gözlerine Baktıkça Kendimi Değil cenneti Görüyorum Gözlerinde, Gözlerine Baktıkça Kalbim Eriyor Karşında Sevgilim Seviyorum Seni

101.Güzel Sözler Güldürsün Yüzünü Güzel Mesajlarım Yokluğumu Aratmasın Sana, Seviyorum Seni Dilberim Herzaman Ruhum Yanında Seninle Varoldum Bu Dünyada Sevgilim

102.Kimse bizi Anlamasın Sadece Sen Anla Beni Bebeğim, Sen bil Bendeki Aşkı Kimse Görmesin içimizdeki Sevgiyi, Nazar değmesin Aşkımız Solmasın Yalan Dünyada Gerçek Aşkımızı Yaşatalım Birtanem

103.Yeni Bir Hayat Yeni Mutlulukları Beraberinde Getirdin Birtanem, Yeni Bir Bahar Başladı hayatımda Sadece Bu Hayatta Senin Kokun ve Senin Sözlerin Var hayatıma Dair Sevgilim Seviyorum Seni

104.Gülüyor Yüzüm Artık, özlemini gidermek için bekliyorum Seni, Sanki Bugünü Seninle 1 Saniyede yaşadım 1 Yıl Yokluğunu Çekiyorum Sevgilim, Senden Ayrı kaldığım her Gün Bana ömür Gibi Geliyor, Seninle Olduğumda Zaman Dursun ve bana Gözlerinle Gülücükler Yollla Aşkım

105.Sen Susunca Hayatım Susar, Sen Gülünce Hayat Benim için başlar, Gözlerindeki Gülücekler beni Hayata Döndürüyor O Gözler Benden başkasına Bakmasın Birtanem O Gözler için Yaşıyorum Senin için Hayata Başlıyorum

106.Kimse içimde Seni Düşünmeme Engel Olamaz, Kimse Seni benim gibi Sevemez ve ve kimse senin için benim gibi delice ağlamaz Seviyorum Seni Bunu Kalbine Sor oda Seviyormu beni?

107.Tutsak kalmış Kalbim Elerinde Kırma Sevgimi Bile Bile Ben Aşığım Sana Bütün Dertlerimle Bırakma Beni Yalnız Kederimle Sevgilim.

108.Derdini Yaşadıkça Bağlanıyorum Sana Derdinle bile Mutlu Oluyorum Sen Benim başımın Tacısın Gözüm bebeğisin Sen benim Tatlı dertlerimsin..

109.Ay Yüzlüm Yıldız Gözlüm, Gecelerimin ışığı Hayatımın Tadısın.

110.Seni Yaşadıklarımla Değil, Yaşayacaklarımla Hayal Ediyorum Bebeğim Benim...

111.Neden Kaçıyor Sevgi Kalbimden Neden Ellerim Boşta Kalıyor? Hayatmı Nedenlere Atıyor Beni Yoksa Senmi Sokuyorsun nedenlere beni?

112.Kimse Unutturamaz Seni Bana, Ben Sende Yaşıyorum Seninle Nefes Alıyorum Bütün Güzelliklerde Seni Hatırlıyorum. Ayrı Kalsada Ellerimiz Ben yine Sana Tapıyorum!

113.Seviyorum Seni Seviyorum Derken Gözlerinde Sevgi ışığını Görmeyi.

114.Seni Sevmek hayattan 1 şans istemek gibi bebegim..

115.Seni okadar Çok seviyorumki Ne Kalbim öLümü Dinler Nede Bedenim Acı Çeker.

116.hayatımı sana Veriyorum Sensiz yaşamak istemiyorum Seni Seviyorum Birtanem

117.Seninle Hayata Karşı bir Anlam Kazandım Artık Hayatta ünLem OLmak istemiyorum Birtanem..

118.güLLerin içinde buLdum Seni Kokun Sardı bedenimi gözlerin Eritti Kalbimi Sana Aşığım Deli Gibi.

119.Ellerine hasretim gözlerinde nöbetçiyim Kalbine Zincirledim kendimi Seviyorum Seni.

120.Sıcacık kalbinde tatLı Bir Sevgi yumağı Olmak istiyorum aşkım..

121.Bu Mesajım Sana fuLL Sevgi Aşk özLem ve Sıcaklık içinde geliyor oku ve beni Hisset Aşkım..

122.Sevgi Anlaşmak Sevgi Gözlerinde VaaroLmak Sevgi yanında heycanlanmak Kısaca Sevgi Sensin Aşkım.. Seviyorum Seni. Ateş Külle, Aşk Gülle Korunur ...

123.Ateş Kül, Aşk Gül Getirir ...

124.Ateşden Kaçılır, Aşkdan Ve öLümden Kaçılamaz ...

125.Seviyorum Derken Kaybettim Seni Anlıyorum Seni Sevgi Sözleri Söylerken Sözlerde Kalmış Sevgim, Seni Seviyorum Dilberim..

126.Bakınca Gözlerine Buluyorum Kendimi Gülünce Seninle Geliyorum yeniden hayata, Sensiz Olmaz Bu Sevda Bunu Asla Unutma...

127.Sevmeyi Biliyosam Sayende Sevdim, Ağlamayı biliyorsam Sözlerinle öğrendim, öLüme gidiyorsam Sayende Gidiyorum Bebeğim...

128.Aşk " Seni Seviyorum " Demek Değildir Aşkın için FedakârLık Göstermektir....

129.Kafayı Sana Taktım, Otobanda Vitesi 5'e Taktım Güzelim :)

130.Sensiz Olucaksa Bu Dünya Yaşamaya Değmez Bunu Unutma...

131.Seviyorum Derken Gözlerine Bakmak , Yanındayken Cenneti Bulmak benim için Aşkım...

132.her Gün Seni Severek KahroLâcağıma, Bir Kere Kafama (Beynime) Sıkarım Yok Olurum... 133. _Sevdiğini mertçe seven kişi, pervane gibi özler ateşi. “Sevip de yanmaktan korkanın, masal anlatmaktır._ANONİM 134._Erkekler güzel kadınları severler; ama kadınlar, sevdiği erkekleri yakışıklı bulurlar._ANONİM 135. _Uzaktan seviyorum seni…Kokunu alamadan, boynuna sarılamadan, yüzüne dokunamadan…Sadece seviyorum.ANONİM 136._Mutlu bir hayat yaşamak istiyorsan bir amaca bağlan; insanlara ya da eşyalara değil._ANONİM
137.Bedenimi Sarar Ayrılığın Korkusu, Gözlerim Sulanır Düğümlenir Boğazımda yaşanmamış Umutlar, Şimdi beni Bırakıp Gidiyorsun Ya Anılarım Zamana Ağlar Vefasızım..

138.Yaralıyım Bugünden itibaren yaralıyım Dostlarım yaralı, Ne Sevgi Kaldı içimde Ne iLaç Olacak Merhem Kaldı Yaralı kalbimde, Yalnızlık Koydum Adına Kalbimin Ağlarım Hergece

139.ismini Dağlara Değil Dünyaya Yazmak isterim, Aşkını Kalbime Değil Bütün Dünyaya Duyurmak iSterim Sevgilim, Herkez Bilsin Seni Ne Kadar Çok Sevdiğimi Dilberim

140.Kırılmış hayatımın Sadece Sağlam Kalmış Dertli Köşesinde Yaşamaya Çalışıyorum Acılarla, Tut Beni Çek Belki hayat Bulurum bana Verdiğin yeni umutlarla Sevgilim

141.Yüreğim Sıkışır Oldu Bu hayatta, itediğim herşey Yalan oluyor Anılarda Kötü Yer Kalıyor Boş Zamanıma, Bir Seni Sevdim Bir Senin için Bütün Acılara rest çektim Sevgilim Ve Seni Bu Acılar içinde Seveceğim Ben Sana yeminliyim

142.Ne Çiçekler Kokunu Giderir, Ne Dünyadaki Güzellikler Senin Unutmamı Bastırır, Sen Hayatımdaki Aşk Kokusu Olmuşsun içimde ve çevremde, Hayalin Bütün Güzellikleri Kaplamış Göremem Senden Başka Kimse

143.Yoruldum Artık Koşmaktan Peşinden Bırakamıyorum Seni, Silip Atsamda Geçmişi Gözümde Canlanır Unutulmayacak Anılar, Geri Dön Sevgilim Yoruldum Artık Dizlerimin üstünde Kaldım Hayatla Başbaşa Seviyorum Seni

144.Aşkımı ANlatsamda Sana yetmez Kelimeler Anlatamaz Seni Sana, Bak Gözlerime Gör Kalbimi Sadece Seni Sevdim Sadece Seni istedim Sevgilim

145.Yağan yağmur tanecikleri şahidim Olsun Gçzyaşlarımla Büyütüyorum Sana Olan Aşkımı, Hasretini Ne Zaman unutturcak nede Yağan Yağmurlar Seni unutmam için teselli Edicek Seni her Yağmur yağdığında Yer Yüzüne Düşen Yağmur Tanelerine Ekleyeceğim Sevgimi Sevgilim

146.Su Gibi Akıp geçsede Zaman ömrümüzden, Bu Sevgi Akıp Gitmeyecek Kalbimden, Senin Sevgi Barajı Kurdum Kalbime Bütün Mutlulukları Yüzdürüyorum Kalbimde Sevginle

147.Kalbinin Güzelliği Gözlerine Vurmuş Sevgilim, Aşkının Sıcaklığı Ellerinde Toplanmış Sanki, içimdeki Fırtınaların Sebebi Sensin, Sen Aslında bende Bir Bensin Bebeğim

148.Bir Masal Değil bu Aşk Bir ROman Olucak Yok Olduğumuzda, Bendeki Sevgi Roman yazdırcak kadar Asaletli Bırakmayacak kadar tutkulu Senin için Ölecek kadar Sadakatlidir Sevgilim

149.Kırılan Kalbimde Olsa Sözlerin yeter Teselli Bulmama, Ağlattığın Sözlerimde Olsa Sularım kalbimi Gözyaşlarımla, Çekiğ Gitsende Arkana Bakmamasına Seni Seveceğim her Defasında..

150.kalbimdeki yerini Kimse Alamaz Birtanem, Sakın üzülme Senin için yaşıyorum Bu yalan Dünyada Seninle Buluyorum Hayataki gerçekleri ve seninle Yaşıyorum Yalanda Hayat Olsada Gerçek geleceği Birtanem Benim..

151.Bir Cinayetin Bilmeden Sebebi Oldun! Beni öLdürdün ve gittin, Şimdi Belki Mutlusun Belki Huzurlu Ama biLki Vurup Gittiğin Bu Can Gözlerine Hasret kalacak!

152.Seni Hep Duygu Yüklü Şarkılardamı Arayacağım? Seni hep yalnızlığımda Gözyaşlarımdamı Bulacağım? Sen Benim Vazgeçilmezimsin Seni Bulucaksam Şarkılarda Gözyaşlarımda, Seni Görmek için Bunlarada Katlanacağım!

153.Kırgın Olsanda Bana binlerce defa özür diliyorum karşında ben Seni Seviyorum Senden Başkası oLmadı hayatımda, Seviyorum Seni Kuralsızca.

154.Kırılan kalbini getir Bana Sana Büyüttüğüm Sevgiyle Onarayım Altın Gibi Kalbini, Gözyaşlarımla Büyüttüm içimdeki Sana Olan Sevgiyi gel Sadece Bana Seviyorum Seni Sen Anlamasanda.

155.Yalnızlığıma Boyun Büktüm Gidiyorum KimSe gelmesin istemiyorum Sadece Hayat Tutsun Elimden Ben Kendi Hayatımla Giderim Kendi ölümüme..

156.Yarım Kalmış Bir Aşk bestesiyim Acılı Sözlerimde, Hatırlanması Zor Bir besteyim Melodilerde, Unutulmuş Bir köleyim hayatın Acı Pençesinde..

157.Ben Seni Uykusuz Sabahlarımda Sevdim, Ben Seni Yıldız Görmeyen Gecelerimde Hayal Ettim Sevgilim

Sessiz Bir Çığlıgın 2 Farklı Tonuyuz, Sen Hayata Büyük Harflerle Ben iSe küçük Harflerle Bakmayı öğrenmişim!!!

Her Aşk Senin Gibi Olmaz Olsa Bile Senin kadar beni Bağlamaz Aşkım...

Seni Ben Beyaz Dünyandam Sevdim Aşkım Şimdi karanlık Dünyamda Senin ıŞığını Bekliyorum...

Sensizlik yaşamakmı Sanıyorsun? Sensizlik Hayatmı Sanıyorsun? Seni Sevmek benim Kaderim Yaşamak Halayim Bunu Unutma Aşkım...

Gül Yüzünü Öpmeye Kıyamam Seni Kimseyle Paylaşamam Aşkım... Aşkımın Volümünü Açık Bırakıyorum, Dünyayı Rulo Yapıp Cemibe Koyuyorum, Ritüel bir hazla sana bağlanmak istiyorum aşkım :)

Bir Tek Günümü Seni Sevmeden geçiremiyorum Aşkım
HayaliN herzaman beynimde Kalbimde Düşüncelerimde, Bir Irmağın Akıntısı Gibi Senden uzaklaşıyorsam Bunun ten Nedeni Seni Daha Çabuk görebilmek Aşkım...

Beraberliğimizin Finali Sulu Sepken Değil, Sevgi Dolu Olsun Aşkım...

Aşkımı Anlatmaya Türk Dil Kurumu Tarafından Basılan Sözlükler yetmez Aşkım Seni Seviyorum :)))

Seni okadar çok Seviyorum ki , Seni Kalbimden Sen bile Çıkaramazsın Sevgilimmm :)

Eğer Aşkın Bir Deniz ise ben O denizin İçinde Nesli tükenmiş balık olmak isterim bebeğim:...

Aşkım Hayalin uykuma Engel Oluyor Eşekarısı Gibi Uzaklaştırmaya Çalışdıkça yapışıyor bedenime :D

Beni kaybedeceksin Aşkım Çünki Cep telefonumu Satıyorum :D

Sevda Irmağında Balığa Durdum, Olatama Sen takıldın Bebeğim...

Seni Seninle Yaşamak varken kader Sensizliği Alnıma Yazdı Aşkım :(

ben Elini Tutmadım, Sen Elimi Tutmadın bence Ele Ele vermeyince Bu Aşk Tutmaz...

Sevgilim Sen Erişilmeyecek kadar yüksek Bir Dağın Zirvesindeki Koparılmayan Kır Çiçeğimsin Birtanem...

Senin kalbini Kuşatmak "Viyana Kuşatması" ndanda Zormuş Sevgilim :)

Bir Söz Vardır Aşkım Harç Bitti Yapı Paydos , Sen Gittin âşka Paydos

Aşkım hadi Rol yapmayı Bırak Bir Kalp taşıdfığın ortaya Çıksn :(

Yalvarırım Aç Artık Sevgini Bana Aşk Şarabını Delice içelim Sevgilim Seninle...

Seni Bukadar Sevmenin Cezasını kendime Ödeticeğim Aşkım :)

yalnız Seninle Olduğum Zaman değil, Senden Ayrı kaldığım Zaman Bile Seninle Beraberim Aşkım...

" Do You Love Me " Diye Sorucak olursan, Cevabimin " yes I Do " Olacağını Sende Biliyorsun :)

Sen Sonsuzluğun Anlamsızlığı içinde vaar oLan Bir Re3alitesin gerçek Aşkım benim...

Gözlerinle Gözlerimi Kapatmak isterim ömrün bitince...

Anlamlı Sözler

Sen Beni Sadece Duygularım Değilsin Sevgilim, Sen Benim hayatımın Tek Sahibisin Meleğim!!!

Adını kalbime Yazdım ismini Dudaklarımda Sakladım, Gözlerimi Senin için Kapattım Bir Seni beklerim Bir Seni iSterim Sevgilim

Yaşanacak Yıllarımın Tek Sebebi Sensin Sen Hayatımda Yaşanmaya Değersin Sen Sadece Kalbimin Değil Hayatımın Tek Gerçeğisin.

Dilek tuttum hayatımı Sana Adadım, Şarkı yaptım Kelimeleri Seni Düşünerek Yazdım, Şiir Okudum Aklımda Sadece Sen Vardın Ben Seninle Yaşama Bağlandım

Cansız Hayatıma enk verdin, Soğuk Gecelerime Güneş Serdin Gözlerinle Şimdi Adını Anıyorum Seni Düşündüğümde Şimdi Adını Anıyorum Sensiz gecelerimde

Kuru bir Sohbahar Esintisi Gibi Kayboldu Aşkımız, Yazları Getirmiştim Yüreğine Şimdi Kışları Yaşıyorum Sayende, Seni Seven Kalbimi öLdürdün Bir Sözünle Yazıklar Olsun Sana Yalanmış Gözlerime Gülen Sözlerin

Mutluyum Sanıyordum Meğersem Aldanmışım, ben Bir Kalpsize Sevda Bağlamışım, Şimdi Biten Aşkın Sonunda Ağlayan Ben, Bitip Giden Sevdanın Arkasına Bakmayan ise Sen!!!

Ağlama Dayanmaz Yüreğim ürkek Sesine, Gözyaşlarını Gördüğümde Kahrederim Kendime, Ben Seni üzmek için değil mutlu Etmek için Sevdim Göz Bebeğim, Kırdıysam Seni özür Dilerim

Birdamla Gözyaşına Kurban olurum Senin, üzülme Sevgilim ben Çeker Giderim, Sen Mutlu Ol Asma Yüzünü, Ben Senin için Dünyanın Çilesini Yüklenirim Sevdiğim herşeyim

Bir Hayalmişsin Gözümde, Sevmişim Seni Delice! Şimdi Gittin Bıraktın Beni Boş gecelere, Ağlıyorum Adını Andığım Her Gece, Ben Seni Sevmiştim öLümüne!

Gözlerinde Buldum Dünyayı, Anlamdım Seninle Nefes Almayı, Bir Hayat Oldun içimde, hayat ne güzel senin gözlerinde...

Umursamam Dünyayı Sensiz, Umursamam yarınlarımı sensiz, sevgisiz seninle yaşıyorum hayatı, seninle seviyorum nefes almayı..

Karanlık dünyamda bir güneşsin sen! yarınlarımda bir umutsun sen! soğuk ellerimi sensin terleten, bu can senindir gitme kalbimden..

Uzaklarda olsanda bensiz, seni anıyorum her gecenin ayazında sessiz sessiz, içimde çığlıklar birikir sensiz, haykırıyorum içimde sana olan aşkımı sessiz sessiz..

Seni düşündüğümde anlıyorum kendi değerimi, seni gördüğümde anlıyorum ne kadar nefes almanın değerini, elini tutunca anlıyorum hayatın kıymetini..

Sensiz olmak, acıtır içimi, sensiz gülmek ağlatır gözlerimi, sensiz bir umuda yelken açmak batırır hayallerimi bebeğim..

Bugünde seni düşünerek bitirdim 24 saatimi, seni her düşündüğümde anlamıyorum zamanın nasıl geçtiğini, sen olmadığında yanımda saymıyorum geçen süreyi bebeğim

Seni Bırakamaz ellerim, ellerimden kurtulsanda kalbime adını mühürledim! Bir Hayatsın sadece benim için, sensiz yaşamak zindandır bana sevgilim

bu günün güzelse nedenini düşün yarının planını öyle yap söyleyen

Zengin insanlarda Sağ Duyuya pek rastlanmaz ( JuvenaL )

Zenginliğin Kanatları Vardır ( incil )

Yoksullara Pek Cömert Davranan YokSullara Güvenme ( PLATUS )

Bir insanın Gerçek Zenginliği, Onun Bu Dünyada yaptığı iyiliklerdir ( HZ. MUHAMMED )

Zenginlik insanı Ya Destekler yda Yönetir ( Horatius )

Başka ülkeleri Nekadar Çok görürsem, kendi üLkemi Okadar Çok Severim ( MME. De STAEL )

Yolculuk Ederken Gözlerini Yanına ALmayı Unutma ( A. B. ALcott )

işin içine Çok Aşcı Girdimi Çorbanın tadı Tuzu Kalmaz... ( ingiliz Ata sözü )

Zaman, Tutsaklar için yaratılmıştır ( Franklin )

yemine Bakıp insana inanma, insana Bakıp yemine inan ( Aeskhylos )

Çok yalan Söyleyenin Ettiği yeminde Çok olur ( Alfieri )

Kendi Kendini Yenmek Zaferin En Büyüğüdür ( EFLATUN )

Yaş da Sevgi gibidir Saklanmaz ( Thomas Dekker )

Kalbin yaşı yoktur ( Eugene Ionesco )

Eğlence, gençlikte günah, Yaşılıkta Çılgınlıktır ( SamueL DanieL )

Pek Az Kimse yaşlanmasını Bilir ( La Rochefoucauld )

az samimiyet tehlikeli çok samimiyet çok tehlikelidir ( Oscar wilde )

Samimiyetin Dili yoktur O Gözlerden Anlaşılır ( Atatürk )

Samimiyeti Yitirmek Gücünü Yitirmektir ( BOVEE )

Her Hatanın telafisi Olur..

Güzel Sözler Söylemek yerine Anlamlı Sözler tercih Edilmelidir.

Anlamını Yitiren Bir Kelime Sadece Zaman Kaybıdır..

En Güzel Olan daha hiç Görüşmemiş Ve Duyulmamış Olandır.

Anlamların içinde kaybolmak istemiyorsan Anlamadan Konuşmuyacaksın..

Güzellik geçicidir Ama Düşünceler Geçici OLmaz!

Manalı Sözler

Sonsuzluk koyuyorum adını sensiz günlerin, senli günlerle takas ediyorum.Yokluğun diye bir şey yok bende, ben seni sonsuzluk kadar çok ama çok sewiyorum...

BüyüK üMiTLeRim var.. YıkMa DunyaMı SaNa VeRecek SON Bir CaNıM Var!!!

İki kişi birbirini severse; sevgi olur. Biri kaçar, diğeri kovalarsa: aşk olur. İkisi de sever lakin kavuşamazsa: efsane olur.

Korkma!Sakın sevmekten korkma.Kurşun sesi kadar hızlı geçer yaşamak ama öylesine zor ki kurşunu havada sevdayı sıcacık yürekte tutmak..

Sil baştan yaşama şansım olsaydı eğer; kusursuz olmaya çalışmaz rahat bırakırdım yüreğimi korkmazdım çok riske girip sana aşık olmaktan..

Ne zaman sağır bir ressam, kristal bir zemin üzerine düşen gülün sesinin resmini çizerse,işte o zaman seni unutur bir başkasını severim...

Yalnızlık gecelerin, umut bekleyenlerin, hayal çaresizlerin, yağmur sokakların, tebessüm dudaklarının, sen ise yalnız Benimsin!

Şafak vakti yağan bir çiğ tanesi kadar Masum,gün batımında denizlerden esen rüzgar kadar Çılgın ve okyanusun derinlerindeki bir inci tanesi kadar Özelsin.

Hepsi Gidici Sen Kalıcı , Hepsi Anlık Sen Hayat Boyu , Hepsi ÇocukçA Sen GerçEkçE , Hepsi Öylesine Sen Ölesiye..

Küçüktüm, adam olmadı dediler, adam oldum, sevmedi dediler, sevdim, uğruna ölmedi dediler, Öldüm, iş işten geçti, dediler...

Sevmekmi? Hiç Tatmadım? Ya Gülmek? Çoktan Unuttum? YaşAmakmı? BoşVer! AşK Nemi? Büyük Bir Yalan! Mutsuzlukmu? IşTe O Benim Dünyam!

Bilinmeyen diyarlarda yürüyorum. Unutulmak korkusuyla her an ağlıyorum. Rüyalarımda gördüğüm tarifi zor kız, beni vursunlar ama sana dokunmasınlar.Umut iklimine seni yazsınlar!

Aşırı yüz bulan ve her dediğini yaptıran ask usandırır.

Kadın kasa gibidir, şifresi bilinmeden açılmaz.

Arkadan konuşmak yalnız ahlaksızlık değil, korkaklıktır da.

Ne kazandık bu kadar bakmak ile Leyleğin ömrü geçer laklak ile.

öyle kaba insanlar vardır ki ayı onların yanında centilmen sayılır.

Bazı insanlar kafalarıyla hissederler ve kalpleriyle düşünürler.

Uçmaya uçmakla başlayamazsınız.

Başkalarının kusurunu kapatmada gece gibi ol.

En güzel zar çöp tenekesine atlan zardır.

Engeller gözlerinizi hedeften ayırdığınız zaman gördüğümüz o ürkütücü şeylerdir.

Benim için yaşlı olmak, kendi yaşımdan onbeş yaş daha büyük olmaktır.

Aşk birbirine bakmak değil birlikte aynı yöne bakmaktır.

Aşırı yüz bulan ve her dediğini yaptıran ask usandırır.

Manalı Sözler

Sonsuzluk koyuyorum adını sensiz günlerin, senli günlerle takas ediyorum.Yokluğun diye bir şey yok bende, ben seni sonsuzluk kadar çok ama çok sewiyorum...

BüyüK üMiTLeRim var.. YıkMa DunyaMı SaNa VeRecek SON Bir CaNıM Var!!!

İki kişi birbirini severse; sevgi olur. Biri kaçar, diğeri kovalarsa: aşk olur. İkisi de sever lakin kavuşamazsa: efsane olur.

Korkma!Sakın sevmekten korkma.Kurşun sesi kadar hızlı geçer yaşamak ama öylesine zor ki kurşunu havada sevdayı sıcacık yürekte tutmak..

Sil baştan yaşama şansım olsaydı eğer; kusursuz olmaya çalışmaz rahat bırakırdım yüreğimi korkmazdım çok riske girip sana aşık olmaktan..

Ne zaman sağır bir ressam, kristal bir zemin üzerine düşen gülün sesinin resmini çizerse,işte o zaman seni unutur bir başkasını severim...

Yalnızlık gecelerin, umut bekleyenlerin, hayal çaresizlerin, yağmur sokakların, tebessüm dudaklarının, sen ise yalnız Benimsin!

Şafak vakti yağan bir çiğ tanesi kadar Masum,gün batımında denizlerden esen rüzgar kadar Çılgın ve okyanusun derinlerindeki bir inci tanesi kadar Özelsin.

Hepsi Gidici Sen Kalıcı , Hepsi Anlık Sen Hayat Boyu , Hepsi ÇocukçA Sen GerçEkçE , Hepsi Öylesine Sen Ölesiye..

Küçüktüm, adam olmadı dediler, adam oldum, sevmedi dediler, sevdim, uğruna ölmedi dediler, Öldüm, iş işten geçti, dediler...

Sevmekmi? Hiç Tatmadım? Ya Gülmek? Çoktan Unuttum? YaşAmakmı? BoşVer! AşK Nemi? Büyük Bir Yalan! Mutsuzlukmu? IşTe O Benim Dünyam!

Bilinmeyen diyarlarda yürüyorum. Unutulmak korkusuyla her an ağlıyorum. Rüyalarımda gördüğüm tarifi zor kız, beni vursunlar ama sana dokunmasınlar.Umut iklimine seni yazsınlar!

Aşırı yüz bulan ve her dediğini yaptıran ask usandırır.

Kadın kasa gibidir, şifresi bilinmeden açılmaz.

Arkadan konuşmak yalnız ahlaksızlık değil, korkaklıktır da.

Ne kazandık bu kadar bakmak ile Leyleğin ömrü geçer laklak ile.

öyle kaba insanlar vardır ki ayı onların yanında centilmen sayılır.

Bazı insanlar kafalarıyla hissederler ve kalpleriyle düşünürler.

Uçmaya uçmakla başlayamazsınız.

Başkalarının kusurunu kapatmada gece gibi ol.

En güzel zar çöp tenekesine atlan zardır.

Engeller gözlerinizi hedeften ayırdığınız zaman gördüğümüz o ürkütücü şeylerdir.

Benim için yaşlı olmak, kendi yaşımdan onbeş yaş daha büyük olmaktır.

Aşk birbirine bakmak değil birlikte aynı yöne bakmaktır.

Aşırı yüz bulan ve her dediğini yaptıran ask usandırır.

Manalı Sözler

Sonsuzluk koyuyorum adını sensiz günlerin, senli günlerle takas ediyorum.Yokluğun diye bir şey yok bende, ben seni sonsuzluk kadar çok ama çok sewiyorum...

BüyüK üMiTLeRim var.. YıkMa DunyaMı SaNa VeRecek SON Bir CaNıM Var!!!

İki kişi birbirini severse; sevgi olur. Biri kaçar, diğeri kovalarsa: aşk olur. İkisi de sever lakin kavuşamazsa: efsane olur.

Korkma!Sakın sevmekten korkma.Kurşun sesi kadar hızlı geçer yaşamak ama öylesine zor ki kurşunu havada sevdayı sıcacık yürekte tutmak..

Sil baştan yaşama şansım olsaydı eğer; kusursuz olmaya çalışmaz rahat bırakırdım yüreğimi korkmazdım çok riske girip sana aşık olmaktan..

Ne zaman sağır bir ressam, kristal bir zemin üzerine düşen gülün sesinin resmini çizerse,işte o zaman seni unutur bir başkasını severim...

Yalnızlık gecelerin, umut bekleyenlerin, hayal çaresizlerin, yağmur sokakların, tebessüm dudaklarının, sen ise yalnız Benimsin!

Şafak vakti yağan bir çiğ tanesi kadar Masum,gün batımında denizlerden esen rüzgar kadar Çılgın ve okyanusun derinlerindeki bir inci tanesi kadar Özelsin.

Hepsi Gidici Sen Kalıcı , Hepsi Anlık Sen Hayat Boyu , Hepsi ÇocukçA Sen GerçEkçE , Hepsi Öylesine Sen Ölesiye..

Küçüktüm, adam olmadı dediler, adam oldum, sevmedi dediler, sevdim, uğruna ölmedi dediler, Öldüm, iş işten geçti, dediler...

Sevmekmi? Hiç Tatmadım? Ya Gülmek? Çoktan Unuttum? YaşAmakmı? BoşVer! AşK Nemi? Büyük Bir Yalan! Mutsuzlukmu? IşTe O Benim Dünyam!

Bilinmeyen diyarlarda yürüyorum. Unutulmak korkusuyla her an ağlıyorum. Rüyalarımda gördüğüm tarifi zor kız, beni vursunlar ama sana dokunmasınlar.Umut iklimine seni yazsınlar!

Aşırı yüz bulan ve her dediğini yaptıran ask usandırır.

Kadın kasa gibidir, şifresi bilinmeden açılmaz.

Arkadan konuşmak yalnız ahlaksızlık değil, korkaklıktır da.

Ne kazandık bu kadar bakmak ile Leyleğin ömrü geçer laklak ile.

öyle kaba insanlar vardır ki ayı onların yanında centilmen sayılır.

Bazı insanlar kafalarıyla hissederler ve kalpleriyle düşünürler.

Uçmaya uçmakla başlayamazsınız.

Başkalarının kusurunu kapatmada gece gibi ol.

En güzel zar çöp tenekesine atlan zardır.

Engeller gözlerinizi hedeften ayırdığınız zaman gördüğümüz o ürkütücü şeylerdir.

Benim için yaşlı olmak, kendi yaşımdan onbeş yaş daha büyük olmaktır.

Aşk birbirine bakmak değil birlikte aynı yöne bakmaktır.

Aşırı yüz bulan ve her dediğini yaptıran ask usandırır.
Romantik sözler

Séni Dü$ünüyorum Yine, Hayalin Odamın Sessizliğinde, Seni Düşünüyorum Yine Sensiz Gecelerimde...

Hep Umut Vardır insanın içinde Benim Umudum Bitiyor Sen gidince, umutlarımın Sahibi Varlığımın AnLamıSın Aşkım...

Romantik Bir Duygu Yüklü içimde, Çıkmazlar Geliyor Her Seferinde, Bu benimki Delice Sevgi DUman Oluyorum Sevginle...

Né Zaman Baksam Aynaya, GözLérimde Görüyorum Seni Nezaman Sana Baksam Görüyorum Sendeki Béni....

Ne a$kLar Besledim 20 Senede Né SewgiLer Ya$adIm bu Serseri Caddelerdé, ßöyLe a$Ik oLmadIm KimSeyé....

KaLbimi Verdim Sana, ßitmez Bu Sevda, Ya$amanIn Anlamı SeninLé Daha HéyCanLI a$kImMmMm...

NiCe SevgiLerin Bittiği Nice A$IkLarIn ROman OLduğu ßu Dünyada, Ya Biten Bir Hikaye, Yada Roman oLmuş ßir Aşkı BenimLe YaşarmIsNn?

Bu üLkenin En ROmantik Çocuğundan Bu üLkenin En Güzel Kızına Bir Kalp Hediye Ediyorum, En ROmantik Ve En Güzel Gelecekler Bizim OLsun CanIm....

YæLnIz Kalmı$ Çaresiz Düşüncelerde KavruLmuŞum Ben... güLüşünLe Geçer Bu ÇaresizLik Yedniden DoğarIm SewginLe beLki YaşarIz Güzel Günleri ßirLikté...

Şiirlerimi Sana YazIyorUm, ŞarKıLarImı AdInLa BesteLiyoruM, Seni iLhamım oLarak KabuL Ediyorum, Sana Bir Ömür Vaadediyorum...

Sözlerim Nekadar Garip OLsada, Kalbimin ZenginLiği Yeter Sana Aşkımmmm...

Sevmeyene SaçmadIr Sözlerim , Sevene ŞarkI, a$Iğa Tesellidir $arkIm, ihanét Edene Beddua, Bu Sözlerim Sana Beni Benden Alan insafsIza...

Kim Bilir a$kIn yüceLiğini? Kim Bilir Bendeki Séni? a$IKLar BiLir Derdimi, Sevmeyen Anlamazki....

Ilk Gördüğümde Yaşamak iÇin Sebepsin DedIm, Son Sözünde öLmek iÇin Tek SebepSin Dédim...

Manalı Sözler

Sonsuzluk koyuyorum adını sensiz günlerin, senli günlerle takas ediyorum.Yokluğun diye bir şey yok bende, ben seni sonsuzluk kadar çok ama çok sewiyorum...

BüyüK üMiTLeRim var.. YıkMa DunyaMı SaNa VeRecek SON Bir CaNıM Var!!!

İki kişi birbirini severse; sevgi olur. Biri kaçar, diğeri kovalarsa: aşk olur. İkisi de sever lakin kavuşamazsa: efsane olur.

Korkma!Sakın sevmekten korkma.Kurşun sesi kadar hızlı geçer yaşamak ama öylesine zor ki kurşunu havada sevdayı sıcacık yürekte tutmak..

Sil baştan yaşama şansım olsaydı eğer; kusursuz olmaya çalışmaz rahat bırakırdım yüreğimi korkmazdım çok riske girip sana aşık olmaktan..

Ne zaman sağır bir ressam, kristal bir zemin üzerine düşen gülün sesinin resmini çizerse,işte o zaman seni unutur bir başkasını severim...

Yalnızlık gecelerin, umut bekleyenlerin, hayal çaresizlerin, yağmur sokakların, tebessüm dudaklarının, sen ise yalnız Benimsin!

Şafak vakti yağan bir çiğ tanesi kadar Masum,gün batımında denizlerden esen rüzgar kadar Çılgın ve okyanusun derinlerindeki bir inci tanesi kadar Özelsin.

Hepsi Gidici Sen Kalıcı , Hepsi Anlık Sen Hayat Boyu , Hepsi ÇocukçA Sen GerçEkçE , Hepsi Öylesine Sen Ölesiye..

Küçüktüm, adam olmadı dediler, adam oldum, sevmedi dediler, sevdim, uğruna ölmedi dediler, Öldüm, iş işten geçti, dediler...

Sevmekmi? Hiç Tatmadım? Ya Gülmek? Çoktan Unuttum? YaşAmakmı? BoşVer! AşK Nemi? Büyük Bir Yalan! Mutsuzlukmu? IşTe O Benim Dünyam!

Bilinmeyen diyarlarda yürüyorum. Unutulmak korkusuyla her an ağlıyorum. Rüyalarımda gördüğüm tarifi zor kız, beni vursunlar ama sana dokunmasınlar.Umut iklimine seni yazsınlar!

Aşırı yüz bulan ve her dediğini yaptıran ask usandırır.

Kadın kasa gibidir, şifresi bilinmeden açılmaz.

Arkadan konuşmak yalnız ahlaksızlık değil, korkaklıktır da.

Ne kazandık bu kadar bakmak ile Leyleğin ömrü geçer laklak ile.

öyle kaba insanlar vardır ki ayı onların yanında centilmen sayılır.

Bazı insanlar kafalarıyla hissederler ve kalpleriyle düşünürler.

Uçmaya uçmakla başlayamazsınız.

Başkalarının kusurunu kapatmada gece gibi ol.

En güzel zar çöp tenekesine atlan zardır.

Engeller gözlerinizi hedeften ayırdığınız zaman gördüğümüz o ürkütücü şeylerdir.

Benim için yaşlı olmak, kendi yaşımdan onbeş yaş daha büyük olmaktır.

Aşk birbirine bakmak değil birlikte aynı yöne bakmaktır.

Aşırı yüz bulan ve her dediğini yaptıran ask usandırır.
Duygusal Sözler

Geceleri Sokaklarda Adını Yazarım Duvarlara, Kaldırımlarda Oturup Adına Şarkılar Yaparım, Adını Kalbimden Şarkılara Yazar Ve Sonra Gecenin karablığında Haykırırım Gözyaşlarımla Adını Ve Sana yazılan şarkıyı

Güven Kalmadı içimde Sahte insanlara, Her güvendiğimde Aldılar Bedenimden 1 Parça, Seni Buldum Sonunda Sende Harcama Beni En Zayıf Anımda Kalbimi Verdim Sana Ne Olur Beni Bırakma Sevgilim

Sensiz Kolay Olacak tek Şey Ölümdür Sevgilim, Sen yoksa Hayatımda Bir Anlık Dalgınlığımla Son veririm hayatıma, Sen Yanımda Olursan Daima Severim Seni hayatımın Son Noktasına Kadar Sevgilim Sensizlik öLümdür Dediğim Gibi...

Sen Güzel Anılarımdaki Güneşsin, Sen geleceğimdeki Parlak yıldızlar Gibi teksin, Sen Bu Canda Birtanesin Sevgilim Seni Hayatımın Son Saniyesine Kadar Seveceğim

Ne Gözlerimden Gider Hayalin Ne Aklımdan Silinir ismin Kalbime Kazımışım Seni Bitmez Bu Deli Sevgim...

Yol Bitmez Derler Ya Sende OyLesin benim icin benim Yolum Sana Baglanmis Sende Gider hayatimin yolu Bebeğim

Kim Bilir geceleri Ağlayanları? Kim bilir Aşık Olupta Çektiğini? Ben bilirim Bebeğim Ben BiLirim Seni Tanıdığımdan beri...

Ben geceleri Başlarım hayata Gündüzleri Hayalini Geceleri geçirdiğimiz Günleri hatırlarım Aşkım...

Yine Sonu Gelmiyecek Bir Gece Yine Sensiz geçiçek bir gün Ama Unutmaki Sensiz Geçen Zamanda Bile Seni Sevmeyi öğrendim Bebeğim

Aşkımı Bilmez Kimse Senden Başka Senide Kimse biLmez Benden Başka.. Bu Aşk Hayatımda Seni Tanıdım hayat Başladı Yanında Seninle Son Bulur Ancak Bu Rüya...

Güller güzeldir Dikeni Olmasa, Kokusu yeter her Aşığa, Sen benim Biricik Gülümsün Dikenin Batsada Kokluyacağım Son Gülsün!!!

ben Seninle Siyah Beyaz Bir Aşk Hikayesi iLe başladım Hayata Şimdi Rengarenk Bir Aşkla Devam ediyorum Seninle Hayata...

Aşk 1 Kelime ile Anlatılsa Seni Gösteririm Cümle Alemi Alıp karşıma...

Ağlamak aşkın kuralıysa gülmek bana yakışmaz sana Kör Kütük Aşık Olmuşken Gözlerimde Ne yaş Diner Albimde ne Sözler Biter Birtanem

Ne Derdin Var Deseler Aşk Derdim Var Derdim Derman Bulalım Deseler Sadece Seni iSterdim Gülüm..

Duygularımla Başladım Sana Olan inancıma Kalbimle Devam etti Aşkına Sevginle çözdüm hayatı bir anda Hayat Sensiz oLMaz Asla!

Bir yürek Varki bende Görülmeye Değer, O yüreğin içindede Sen Varsın Sevilmeye Değer Gülüm...

Sonu gelmeyen gecelerde Seni Sevmeyi öğrendim Soğuk Odamda hayalinle ısınmayı öğrendim Senin Sayende Sevmeyi öğrendim, Seninle birlikte öLmesinide Öğreneceğim Aşkım..

Duygu yüklü trenin içinde gidiyorum Yalnızlığıma beni bırakığ gidince anladım Yalnız Kalmayı Tutunacak Bir Dalım vardı Onuda Bıraktım Olduğun şehre Şimdi gidiyorum Duygularımın yüklü Olduğu trende Yalnızlığıma...

Güzel Sözler

Yarını Bekledim Senin için Sevgilim, Sen yarınlarımı yaşayacağım En Güzel geleceğimsin, Sen Hayatımda Asla Bitmeyecek Güzel yarınlarımsın bebeğim

Kırmızı Kan rengi Sana Olan Sevdamın Tutkusu, Sen hayatımdna Gidersen Sevdamın tutkusu beni Boğar Artık hayat Kan Kusturur Bana bebeğim ben Seninle Varım Hayatta

Aşkımın Hesabını Bir Sana kestim Bu hayatta, Hayat Zaten Bir Kumar Biriken Hesaplarımın tek Muhasebesi Sensin Sevgilim Sen Aldın kalbimi Topla Sevgi hesabımı Aşkım

Bir Rüzgarın Aşk Esintisisin benim için bebeğim Sen Yüzüme Estikçe Kalbime Dolar Sevgin, Aşk Esintilerini Usulca Bırakırsın Yüreğime Bebeğim Seviyorum Seni Aşk Nefesim

Nazara Gelmesin Sevdamız Biz Seninle Doğuştan Sevdalıyız Bir Tesadüftü Buluşmamız, Şimdi Aşkımızı En Ağır Romanlara Yazarız, Seviyorum Seni bebişim Sevgilim

Hayatımı Sana Adıyorum Sevgilim, Ya beni Kurbanlık Koyun Gibi Kesersin Adarsın Aşıklara, Yada Aşkımın Rüzgarından Kurtulamazsın Gölgen Gibi peşinde Olurum Karar Senin Sevgilim

Ağlarım geceleri Yüzünü Görmek isterim Sevgilim, içimde Hasretin Büyü Çığ Gibi Bu hayatta Bir Seni özledim Sevgilim ne Olur Dön geri herşeyim

Sen Olmadığın Zaman Yanımda Ya Yıldızlara Bakar Seni Düşünürüm, Yada Güneşe Bakıp Gözlerini Düşünürüm, Çünki Yıldızlar Kadar Güzel Gözlerine Vuruldum, Güneş kadar Aydınlık Kalbinde Yer Buldum Sevgilim Seviyorum Seni

Güzel Sözleri Sana Yazdıkça Kelimeler Çoğalıyor Aklımda, Kelimeler Sensizliğini Teselli Ettiremiyor Artık bana, Sayfalara Adını yazdıkça Daha Çok bağlanıyorum Sana, Yazdığım Sözleri Okudukça Kayboluyorum Aşk Diyarında

Aşkınla Yandı Kalbim, Bedenim Sana Aşık Sana Deliyim Canım, Seviyorum Seni her Halinle, Bu Can Bir Senin için Atar Sevgilim Benim..

Sen Sadece Aşk Değilsin, Sen hayattaki Emin Adımlarımsın, Sen Sadece Sevgilim Değilsin Sen Benim Diğer Yarımsın Bebeğim

Uzak olsada Mesafeler Varlığın yeter Sevgilim, geceleri Yıldızlara Bakmak için Sayıyorum Zamanı Yıldızlara Bakınca Görüyorum ışıl ışıl parlayan Gözlerini, Yıldızlara Bakıp Gideriyorum hasretini Sevgilim

Sen Sadece kalbimde Yazılı Değilsin Sen Benim hayat kitabımdaki Bütün Konu Başlıklarısın Aşkım Hayatı Seninle Okuyup Anlıyorum Bitanecik Sevgilim

Sen Nefes Aldıkça Ben Mutlu Olacağım, Sen Sevdikçe Ben ikimiz için Bu Hayata Savaşacağım Prensesim...

Sokaktan Geçen Her Gölgeye Adınla Sesleniyorum Sevgilim

Ben Sevgiyi Hissetmedim yaşadım, Ben Hevesleri Tutmadım Sana Bağımlı kaldım, Ben ve ben yine Seni Sevdim Ve Senin için Hep Gülümsedim Seviyorum Seni Bütün Acılara rağmen Biriciğim

Senden Uzak Durmuyorum Olabildiğince Yakınında Durmak istiyorum, Sadece gel Demeni bekliyorum, "Gel" Dersen Senin için içimde büyüttüğüm Sevgilerle Geliceğim Birtanem

Sen yasak Düşüncelerimi Bile Kıran Asi Duygularımsın, bedenimin içindeki her Hücre Sana Ait Sen Benim Değil ben Seninim bebeğim Sadece Seninim Sevgilim..

Sen Benim Unuttuklarım Değil, Unutmak iSteyipde içimden Çıkaramadığım Duygularımsın Vicdansız Sevgilim

Ben Senin için Şiirler yazdım ben Senin için gecenin Soğunda Şarkılar Yazdım Ve Ben Senin için Sessiz Dünyama Son verip Hayatımı Sana Adadım Sadece Senin için geldim yeniden hayata Ceylan Gözlüm..

Bugün Yeniden Güldün Bana yeniden Aşkım Dedin Ya işte benim Dünyam Şimdi Dönmeye Başladı şimdi Dönüyorum hayata Birtanem Seni Seviyorum..

Bir AyrılıK Değil Bir Yaşam oLmak istiyorum Hayatında Bir Anı Değil Anıların Sahibi Olmak istiyorum Ve Bugünün Değil yarınların olmak istiyorum Seninle Bebeğim

Bitti Dedin Bugün telefonda, Sözlerim Kalmadı uLaşmaz Sana, Bitti Dedin ya Bana telefonda Yarınlarım O Anda kayboldu Sesizlik Bana Haram Oldu

uLaşamıyorum Sana Neden Bu Kaçışlar, Seni Seviyorum Derken Kaçmak Sana Yakışıyormu? Seni Böyle Severken, Sebepsiz Gidişlerine Ağlıyorum Gülüm

Şiddetle Sevdi Seni yüreğim, kalbimin Atışlarını Herkez Duydu Güzelim Seviyorum Seni Nedersen de Sevdiğim..

Bir Aşkını Birde Aşkının Acısına Bağımlıyım Ben Sana Hastayım Sensin benim iLacım

Sen Gönlümün Prensi ( Prensesi ) Kalbimin Sesi, Sen Sabahımın Güneşi Gecemin rengi Sen Benim bende Seninim Bebeğim..

Bir Günümü Değil Her Günümü Hayatına Eklemek istiyorum Sadece Seni Değil Hayatınıda Hayatımda istiyorum Aşkım!

Bir Sıcak Gülüşün Yeter Bana, Hayat verir Buz tutmuş Sevdama Güneşim Benim.

Bir Güzel Söze Değil Senin içindeki Güzeliğe Aşık Oldum ben Sende Varoldum Seninle Yok Olurum..

Parçalanmış Kalbimi Bir Sözünle Yeniden Birleştirdin Seviyorum Seni Demeyi özledim Ve Şimdi Söylüyorum Seviyorum Seni Bebeğim...

Bıraktığın Tek Anı 1 Göz Yaşı 1 Kırık Kalp Ve Sevgiden Nefrete Dönüşen Bir Kalp Güzel Sözlerimin Nefrete Döndüğü Duygularımın sahibisin!

Sen Benim iLk ve Tek HayaLimsin Bebeğim, Hayatımın iLk'i Ve Sonu oLucaksın Sevgilim

Adını Nefesime Değil Kalbime Kazıdım...

Bu Günki Sevgimi Yarına Ekliyorum Seni Daha çok Sevmek için...

Senin için Uykusuz gecelerimde ismine Şiirler Yazdım HayaLine Okudum...

Seviyorsan Kıymet biliceksin, Aşkı Kuralına Göre Oynuyacaksın!

Durmayan Zamanlarım Sayende Durdu, Gittin ya işte bana o Koydu..

Sevgi uçurumuna Düşmüş Sevgi Kurbanıyım, Sensiz Kalmış Sevgi Fukarasıyım... Bir Yaz Sabahının Sıcak Gülüşü Gibisin, Seninle Hayatım Sıcak Seninle Hayatım Parlak Bebeğim benim..

Bir Güzelin Harını Çekeceğime Beni Seven Bir çirkinin olurum Daha iyi :)

Seni 1 Güne Değil Her günüme Yazdım, Seni Sadece hayatıma Değil Mahşerimede Yazdım!!!

Bir Günüm Değil her Günüm Senin Sadece Bu Can Değil Herşeyim Senin ßeßi$im ßenimMmMmMMm

her Halinle Sevdim Seni ; Küçükken Sevmeye BaşLadım Büyüdüğümde Aşık Oldum Şimdi öLüyorum iLahımsın..

Bir Yüz Çizdim Kalbime Senden Başkası Bakamaz Mühürledim Yüreğime...

Sana Söylenecek En Güzel Sözler bile Kifayetsiz Kalır Sözler Seni Kıskanır Güzelliğinle Dünyam Aydınlanır..

Seni Sensiz Yaşamak Varsa Kaderimde Beklerim Seni öLümüne...

Güzel Sözler Söyleyerek Alamam kalbini Sana Kalbimi verdim istemem geri...

Yaşama Sebebim Sensin Yaşanmaya Değersin...

Gül Yüzlüm Cenet Gözlüm Seviyorum Seni tatlı sözlüm...

Seni Gördüğümden Beri Tadı Tuzu Yok Hayatımın nezaman gelirsin Zaman geliceksin hayatımın Tuzu Biberi Olmaya Aşkım?

Manevi Duygularımın Başrol Oyuncusu Seviyorum Seni Hayatımın Kadını... Yollarım vardır Seninle Bir ömür Boyu Gidicegim ve Sonlarım vardır Seninle Birlikte Biticek ömrümü Senin için Bu yollara Dökücek..

genç Kız, kendisine Aşk Olan Erkeğe Sorar ;
Sevgilim benimle Saat Arasında Ne Fark Var Der,
genç Adam DüşünMeden Cvp Verir,
Saat Zamanı Gösterir, Senin yanında Zaman Unutulur...

Gözlerinde Buldum kendimi Sözlerinde yeniden Doğdum Gülüm Sana Olan Sevgi Burda başla Cenette Devam Eder Sevgilim..

Hani hani bazen Unuturuz Maziilerimizi yada Unutmak isteriz geçmişimizi ben Seni hep Geçmişimde hayal Ettim gelecegimde ömrüme ekledim Aşkım...

Bir Güzel Söz Söyledim Sana kalbim yeniden Alevlendi bakışlarınla Sen Benim Kadınım Sen beniM gelinimSin Bu Aşkın Sonsuz Meleğisin!

yalnızlığı Çekerek Gördüm Sensizlik Bitine Kadar çektim Gurbet elde tek Sözüm oldun Aşkım, Seni Seviyorum Derken Damarlarımdaki kan Durur kalbim Şok geçirir beynim uyuşur Güzelliğin karşısında

yeni Aşklara Başlamak için geç kaldım Seni Sende yaşarken Seni nasıl kaybettim Aşkım, gel Bir Umut ol kalbime yeniden yaşamak için Daha geç kalamdım

Alev Alev yanan Bu kalbim Aşkınla Olur bedenime Dermanım Sensiz Bu Can için Olmazki yarın gel benim iLk Baharım gel benim iLk baharım

Sensizlik Olurmu Bu Dünyada Mesken, hep resmin Elimde Oldum Adem Senin Gibi Dilbere Yoktur Kelimeme tek Hecem var Kaşında Sana hediyem Seni Seviyorum Birtanem.

Çayımı içerim geceleri Sensiz Müzigimi Sessizce Dinlerim Kısmetsiz Bahtıma Doğ Güneş Gibi Senin için Oluyorum Deli Ver elini Götür Beni Sevgilim..

Ne Uzaklık Hasretime Çaare Oldu Ne Hastalık yarama Merhem Oldu, tek İSteğim Seninle olmaktı, öLürsem Ne Hastalıkdan Ne Dert yarasından öLürüm, Ölürsem Sensiz Olduğuum için Ölürüm Gülüm

Bir Gülün kokusunda Buldum Aşkı O Gülü Sakladım Şarkılarda Kokladım Aşkı Kokusunu Unutmadım Gülün Sensiz Olamamki Gülüm...

her insan Sever Elbet Sevmek Değildir Marifet Severken Ağlamak Değildir Sevmek Senin Sevilenin yanında Gözlerine Bakıp Seni Seviyorum Diyebilmektir Sevmek

Aşk nedir Sence? 2 insanın Karşılıklı Sevmesimi? Yoksa Seni Seviyorum Demesimi? Aşk Demek Delikanlı gibi Severek Aşkına Shaip Çıkmaktır Aşkı Eğlence Değil Aşkı Ömrüne Katmaktır..

Kısmetimsin Ceylan Gözlüm hecelerimsin Sensiz Olan Günlerimde hayatıma Kimse Girmesin, Seni Sevdiğim Gün yeniden Doğdum Sensiz Olduğum Gün Ölürüm ben Ölürüm Sevgilim..

Yazılar Nekadar Sevgi Sözcüğü Anlatırsa Anlatsın inanma gel Başını koy Göğsüme Kalbim Anlatsın Aşkı Sana Birtanem..

Delice Sevmek Güzele Güzel Demek Aşkın şarabını içmek işte budur Seni Sevmek bebeğim.

Bir Güzel Söze Aldanma Güzelim her Seni Seviyorum Diyene Kulak verme Seni Seven 1 Kişidir oda benim her Güzel Sözle peşinden gelmiyorum her Güzel Günümle Seni yaşıyorum..

Aşkın Ateşi Düşmez.

Aşkımla oynama gıdıklanırım..

Aşkımızın Suya Düşücegini Bilseydim Balık Olurdum.

Aşk yenirken tatlı, fakat yutulduktan sonra acı bir meyvedir.. hele hazmedilmesi insanın anasını ağlatır.

Aşkın Gözü Kördür Ama Kulağı Sağır Degildir.

Aşkın Gözü Kör Olabilir Ama, Kıskançlık Gereğinden Fazla Görür..

Aşkın Gözü Görme Engellidir.

Aşkın Gözü Aç, Sözü Tokdur.

Aşkın Esası Saz, Belası Naz, Hayrı Az, Neması Haz, Gıdası Saz, Sefası Bir Yazdır..

Aşkın Bulunduğu yerde yalnızca Neşe Hüküm Sürer..

Aşkın Bir Adı Hüzünse öbür Adıda Mutluluktur. Yarısı Zorluksa, Diğer Yarısıda Rahat bir soluktur... 5-Hiçbir şey düşünmeden vakit geçirmek, akıllı olmak alameti değildir. Abdurrahman CAMİ ( Ks.) 6-Tefekkür etmeli de bu cihana bir gelişi, Gidermeli kaderi, bakmaya safaya kişi. Mahmut Nedim Paşa 7-Sivrisineğin gözünü halkeden, güneşi dahi o halketmiştir. Said Nursi ( Rah.A.) 8-Düşünen bir insan, maden kuyularında kazma sallayan işçiden daha çok çalış çalışıyordu. A.Fuat BAŞGİL 9-Sen kendini düşünürsen, başkası da kendisini düşünür.O zaman yalnız kalırsın. Ali Nihat TARLAN 10-Düşün ve iradene sahip ol; kötülük yolunun çamuruna basmamağa çalış. Ta ki, sonra ayağını yıkamak zahmetine katlanmağa mecbur olmayasın. A. Fuat BAŞGİL 11-Tefekkür, aklın çağrışı felağa, Tefekkür, kişinin vuslatı Allah’a Halit KORKMAZ 12-Şimdiye kadar hiç kimseyi ailesi yükseltmemiştir. Süreli ün, soy sop değil, düşünce ve davranışlardır. SKOKELEFF 13-Hayatınızın neşe ve huzurla geçmesini isterseniz. Kimsenin fenalığını düşünmeyiniz. W.M. THACKERY 14-Dünyayı yöneten düşüceler değil kuvvettir. Ancak kuvveti kullanan kişi ise düşüncelerdir. Blaise PASCAL 15-Tuz nasıl yemeklere tat veriyorsa, Eşyaya niteliklerini veren de insanların düşünceleridir. Anatole FRANCE 16-Gençlerin mutluluğu, düşünce eksikliğinden ileri gelir. Çünkü yaş arttıkça düşünce artar. Büyük FREDRİK 17-Başkalarının düşncelerini keşfetmekten hoşlanırız ama, Kendi düşüncelerimizin tahmin edilmesine kızarız. La ROCHEFOUCAULD 18-Geçmişten çok geleceği düşünmeliyiz.Çünkü bundan sonra orada yaşayacağız. T. BROWNE 19-Daha az nutuk ve daha fazla tefekkür: Bütün memleketlerin en büyük ihtiyacı budur. Das BESTE 20-En eski ve en kısa olan ve kelimeleri, En çok düşünülerek kullanılmalıdır. PYTHAGORE 21-Kim büyük fikirler için yaşarsa, kendini düşünmeği unutur. A.REVERBACH 22-Herkes insanlığı değiştirmeyi düşünür, Ama hiç kimse önce kendini değiştirmeyi düşünmez. Le Nikoloyeviç TOLSTOY 23-Eğer düşünmüyorsanız, kendinize insan diye nasıl bakıyorsunuz. S. Taylor COLERİDGE 24-İnsan yalnız ölümü değil, hayatı da düşünmeli. İşte hakiki dindarlık budur. Benjamin DİSRAELİ 25-Üç şey daima sessizdir: Düşünce, kader ve mezar. Bulwer LYTTON 26-Haklı bir düşüncenin meyve vermemesi mümkün değildir. Nikolayeviç TOLSTOY 27-Düşünceler kılıçla bastırılamaz. August STRİNDBERG 28-Düşünmek görmektir. Houore de BALZAC 29-Düşünce de gıdadır. Victor HUGO 30-Utancı giden kimsenin kalbi ölür. Hz. ÖMER (R.A.) 31-Edep döküntüleri, altın döküntülerinden daha hayırlıdır. Hz. OSMAN (R.A.) 32-Edep aklın süretidir. Hz.ALİ (R.A.) 33-Ulu kişi, arif bir insan, Rabbina karşı edebinni bıraktı mı mutlaka helak olur. Yahya b. Muaz (R.A.) 34-En güzel edep, güzel ahlaktır. Hz.ALİ (R.A.) 35-İnsanlık adabını, ilimden evvel, öğrenmek lazımdır. İmam MALİK (Rah.A.) 36-Ayıp ve kabahatten korkmıyan ile düşüp kalkmak, Kıyamet gününde insana utanç verir. İmam ŞAFİİ (Rah.A.) 37-İnsana, faidesiz çok bilginden ziyade, edep ve yüksek terbiye lazımdır. A. İbni Mübarek ( Rah.A.) 38-Edep tecrübe ile (yani bizzat yaşanarak) kazanılır. İmam MAVERDİ ( Rah.A.) 39-Ey Rabbim! Beni her ne ceza ile cezalandırırsan cezalandır,yalnız hicab (utanma) zilleti ile cezalandırma. İmam KUŞEYRİ 40-İnsanın ilim ve edebi, en büyük varlığıdır.Eskimez, çürümez, kaybolmaz. MEVLANA Celaleddin-i Rumi ( Ks.) 41-Dünya gecesini aydınlatacak şemaların en güzeli ve parlağı: Edeptir. MEVLANA Celaleddin-i Rumi ( Ks.) 42-Utanma insanın ruhunda asıldır.İnsanı insan olarak muhafaza eden de budur. Nasır-ı HUSREV ( Rah.A.) 43-İnsanla hayvan arasında ki fark edeptir. MEVLANA Celaleddin-i Rumi ( K.S.) 44-Her şeyin bir hizmet edicisi vardır.Dinin hizmet edicisi de edeptir. Abdullah Nibbaci ( Rh.A.) 45-İlim meclisine girdim, kıldım talep, İlim ta gerilerde kaldı, illa edep illa edep. ZİYA PAŞA 46-Setreder aybını insanın hep, Ne güzel came imiş, sevb-i edep. Edep elbisesi insanın ayıbını göstermeyen ne güzel bir elbise imiş. Sümbül-Zade 47-İnsan denilen yaratığı diğer yaratıklardan ayıran en büyük nitelik, utanma duygusudur. Fahrettin Kerim GÖKAY 48-Her kimin çatlarsa şu ar damarı, Allah fena vurur ona şamarı. Meliha IŞILDAR 49-Utanmak, insalara Allah tarafından bahşedilmiş bir Lutuf ‘tur. Osman ÜNVER 50-İnsan ne kadar daha fazla şeyden utanırsa, o kadar şeref ve onur sahibi olur. G. Bernard SHAW 51-Bir kimse yaptığı yanlışlıktan dolayı utanmadı mı, bir daha utanacak sebep bulamaz. MENCİUS 52-Bir adam ne kadar çok utanırsa, o kadar saygıdeğerdir. G. Bernard SHAW 53-Bir insanı şuçundan ötürü utandırmak, kanını dökmekten iyidir. TERECE 54-Utanç yoksullarda, pervasızlık zenginler de bulunur. HESİODUS 55-Çok süs ve ziynet, edep ve hayayı kaçırır. TİTLİYO 56-Kanunların yasaklamadığını, ar, utanma kontrol eder. Lucius A. SENECA 57-İlim talibin ayağına gitmez; istekli olan, kendisi ilim öğrenmek için alime gelir. İmam-ı Malik (Rah.A.) 58-Öğrettiği ilme karşılık, dünyalık alandan ilim öğrenmeyiniz. İmam-ı Ahmet (Rah.A.) 59-Cibiliyetsize ilim öğretmek, eşkiyanın eline kılıç vermektir. Şeyh Sadi ŞİRAZİ 60-Utangaç ve bir de gururlu kimse, ilim tahsil edemez. Mucahid (R.A.) 61-İlim tahsil etmeyen insan, istikbalinin ma’nevi katilidir. Bülent ÇORAPÇI 62-Eğitim, dar bir kapıyı genişletir, fakat ukala biri için şimdiye kadar bilinen bir tedavi tarzı bulunamamıştır. J. GRAHAM 63-Bir erkeği eğitirseniz, tek bir insanı eğitmiş olursunuz. Bir kadını eğitirseniz, bütün bir aileyi eğitmiş olursunuz. Charles İver 64-Her insanın iki eğitimi vardır.Biri başkalarından aldığı, öteki, daha önemliside, kendi kendine verdiğidir. J. GRAHAM 65-Tahsil, meyvenin kendisi değil, sadece bilgi ağacından meyve toplamaya yarayan bir merdivendir. G. Bernard SHAW 66-Öğretmek, iki defa öğrenmek demektir. J. JOUBERD 67-Bir ülkenin geleceği, o ülke insanlarının göreceği eğitime bağlıdır. Albert EİNSTEİN 68-Sonsuz yaşayacakmış gibi öğrenin, yarın ölecekmiş gibi yaşayın. Mahatma GANDİ 69-Öğrenimden vazgeçerseniz hiçbir sıkıntınız kalmaz, ama böyle bir hayatta bir hiçtir. LAO-TSE 70-Tahsil refah anında bir süs, felaket sırasında bir sığınaktır. ARİSTO 71- GÜZEL SÖZLER 1-Bir saat tefekkür, kırk yıl (nafile) ibadetten hayırlıdır. Ebudderda ( R.A.) 2-Güzel bir düşünce de ibadet sayılır. Ahmet İbşihi ( Rah.A.) 3-Düşünmek, işlemektir.Düşüneni boş duruyor sanmamalıdır. Ahmed RÜFAİ ( Ks.) 4- Gülün, nergisin renkleri, görünüşleri ne kadar güzeldir. İnsan bakmasına doyamaz fakat tatları, görünüşleri gibi değildir. Fahri Cürcani ( Rah.A.) 5-Hiçbir şey düşünmeden vakit geçirmek, akıllı olmak alameti değildir. Abdurrahman CAMİ ( Ks.) 6-Tefekkür etmeli de bu cihana bir gelişi, Gidermeli kaderi, bakmaya safaya kişi. Mahmut Nedim Paşa 7-Sivrisineğin gözünü halkeden, güneşi dahi o halketmiştir. Said Nursi ( Rah.A.) 8-Düşünen bir insan, maden kuyularında kazma sallayan işçiden daha çok çalış çalışıyordu. A.Fuat BAŞGİL 9-Sen kendini düşünürsen, başkası da kendisini düşünür.O zaman yalnız kalırsın. Ali Nihat TARLAN 10-Düşün ve iradene sahip ol; kötülük yolunun çamuruna basmamağa çalış. Ta ki, sonra ayağını yıkamak zahmetine katlanmağa mecbur olmayasın. A. Fuat BAŞGİL 11-Tefekkür, aklın çağrışı felağa, Tefekkür, kişinin vuslatı Allah’a Halit KORKMAZ 12-Şimdiye kadar hiç kimseyi ailesi yükseltmemiştir. Süreli ün, soy sop değil, düşünce ve davranışlardır. SKOKELEFF 13-Hayatınızın neşe ve huzurla geçmesini isterseniz. Kimsenin fenalığını düşünmeyiniz. W.M. THACKERY 14-Dünyayı yöneten düşüceler değil kuvvettir. Ancak kuvveti kullanan kişi ise düşüncelerdir. Blaise PASCAL 15-Tuz nasıl yemeklere tat veriyorsa, Eşyaya niteliklerini veren de insanların düşünceleridir. Anatole FRANCE 16-Gençlerin mutluluğu, düşünce eksikliğinden ileri gelir. Çünkü yaş arttıkça düşünce artar. Büyük FREDRİK 17-Başkalarının düşncelerini keşfetmekten hoşlanırız ama, Kendi düşüncelerimizin tahmin edilmesine kızarız. La ROCHEFOUCAULD 18-Geçmişten çok geleceği düşünmeliyiz.Çünkü bundan sonra orada yaşayacağız. T. BROWNE 19-Daha az nutuk ve daha fazla tefekkür: Bütün memleketlerin en büyük ihtiyacı budur. Das BESTE 20-En eski ve en kısa olan ve kelimeleri, En çok düşünülerek kullanılmalıdır. PYTHAGORE 21-Kim büyük fikirler için yaşarsa, kendini düşünmeği unutur. A.REVERBACH 22-Herkes insanlığı değiştirmeyi düşünür, Ama hiç kimse önce kendini değiştirmeyi düşünmez. Le Nikoloyeviç TOLSTOY 23-Eğer düşünmüyorsanız, kendinize insan diye nasıl bakıyorsunuz. S. Taylor COLERİDGE 24-İnsan yalnız ölümü değil, hayatı da düşünmeli. İşte hakiki dindarlık budur. Benjamin DİSRAELİ 25-Üç şey daima sessizdir: Düşünce, kader ve mezar. Bulwer LYTTON 26-Haklı bir düşüncenin meyve vermemesi mümkün değildir. Nikolayeviç TOLSTOY 27-Düşünceler kılıçla bastırılamaz. August STRİNDBERG 28-Düşünmek görmektir. Houore de BALZAC 29-Düşünce de gıdadır. Victor HUGO 30-Utancı giden kimsenin kalbi ölür. Hz. ÖMER (R.A.) 31-Edep döküntüleri, altın döküntülerinden daha hayırlıdır. Hz. OSMAN (R.A.) 32-Edep aklın süretidir. Hz.ALİ (R.A.) 33-Ulu kişi, arif bir insan, Rabbina karşı edebinni bıraktı mı mutlaka helak olur. Yahya b. Muaz (R.A.) 34-En güzel edep, güzel ahlaktır. Hz.ALİ (R.A.) 35-İnsanlık adabını, ilimden evvel, öğrenmek lazımdır. İmam MALİK (Rah.A.) 36-Ayıp ve kabahatten korkmıyan ile düşüp kalkmak, Kıyamet gününde insana utanç verir. İmam ŞAFİİ (Rah.A.) 37-İnsana, faidesiz çok bilginden ziyade, edep ve yüksek terbiye lazımdır. A. İbni Mübarek ( Rah.A.) 38-Edep tecrübe ile (yani bizzat yaşanarak) kazanılır. İmam MAVERDİ ( Rah.A.) 39-Ey Rabbim! Beni her ne ceza ile cezalandırırsan cezalandır,yalnız hicab (utanma) zilleti ile cezalandırma. İmam KUŞEYRİ 40-İnsanın ilim ve edebi, en büyük varlığıdır.Eskimez, çürümez, kaybolmaz. MEVLANA Celaleddin-i Rumi ( Ks.) 41-Dünya gecesini aydınlatacak şemaların en güzeli ve parlağı: Edeptir. MEVLANA Celaleddin-i Rumi ( Ks.) 42-Utanma insanın ruhunda asıldır.İnsanı insan olarak muhafaza eden de budur. Nasır-ı HUSREV ( Rah.A.) 43-İnsanla hayvan arasında ki fark edeptir. MEVLANA Celaleddin-i Rumi ( K.S.) 44-Her şeyin bir hizmet edicisi vardır.Dinin hizmet edicisi de edeptir. Abdullah Nibbaci ( Rh.A.) 45-İlim meclisine girdim, kıldım talep, İlim ta gerilerde kaldı, illa edep illa edep. ZİYA PAŞA 46-Setreder aybını insanın hep, Ne güzel came imiş, sevb-i edep. Edep elbisesi insanın ayıbını göstermeyen ne güzel bir elbise imiş. Sümbül-Zade 47-İnsan denilen yaratığı diğer yaratıklardan ayıran en büyük nitelik, utanma duygusudur. Fahrettin Kerim GÖKAY 48-Her kimin çatlarsa şu ar damarı, Allah fena vurur ona şamarı. Meliha IŞILDAR 49-Utanmak, insalara Allah tarafından bahşedilmiş bir Lutuf ‘tur. Osman ÜNVER 50-İnsan ne kadar daha fazla şeyden utanırsa, o kadar şeref ve onur sahibi olur. G. Bernard SHAW 51-Bir kimse yaptığı yanlışlıktan dolayı utanmadı mı, bir daha utanacak sebep bulamaz. MENCİUS 52-Bir adam ne kadar çok utanırsa, o kadar saygıdeğerdir. G. Bernard SHAW 53-Bir insanı şuçundan ötürü utandırmak, kanını dökmekten iyidir. TERECE 54-Utanç yoksullarda, pervasızlık zenginler de bulunur. HESİODUS 55-Çok süs ve ziynet, edep ve hayayı kaçırır. TİTLİYO 56-Kanunların yasaklamadığını, ar, utanma kontrol eder. Lucius A. SENECA 57-İlim talibin ayağına gitmez; istekli olan, kendisi ilim öğrenmek için alime gelir. İmam-ı Malik (Rah.A.) 58-Öğrettiği ilme karşılık, dünyalık alandan ilim öğrenmeyiniz. İmam-ı Ahmet (Rah.A.) 59-Cibiliyetsize ilim öğretmek, eşkiyanın eline kılıç vermektir. Şeyh Sadi ŞİRAZİ 60-Utangaç ve bir de gururlu kimse, ilim tahsil edemez. Mucahid (R.A.) 61-İlim tahsil etmeyen insan, istikbalinin ma’nevi katilidir. Bülent ÇORAPÇI 62-Eğitim, dar bir kapıyı genişletir, fakat ukala biri için şimdiye kadar bilinen bir tedavi tarzı bulunamamıştır. J. GRAHAM 63-Bir erkeği eğitirseniz, tek bir insanı eğitmiş olursunuz. Bir kadını eğitirseniz, bütün bir aileyi eğitmiş olursunuz. Charles İver 64-Her insanın iki eğitimi vardır.Biri başkalarından aldığı, öteki, daha önemliside, kendi kendine verdiğidir. J. GRAHAM 65-Tahsil, meyvenin kendisi değil, sadece bilgi ağacından meyve toplamaya yarayan bir merdivendir. G. Bernard SHAW 66-Öğretmek, iki defa öğrenmek demektir. J. JOUBERD 67-Bir ülkenin geleceği, o ülke insanlarının göreceği eğitime bağlıdır. Albert EİNSTEİN 68-Sonsuz yaşayacakmış gibi öğrenin, yarın ölecekmiş gibi yaşayın. Mahatma GANDİ 69-Öğrenimden vazgeçerseniz hiçbir sıkıntınız kalmaz, ama böyle bir hayatta bir hiçtir. LAO-TSE 70-Tahsil refah anında bir süs, felaket sırasında bir sığınaktır. ARİSTO 7
Aşkın Ateşi Hayatı Tutuşdurur.. Çakıl taşlarını kemale erdiren çekiç darbeleri değil, suyun okşayışlarıdır. • Dünya düsünenler icin bir komedi, Hissedenler icin bir trajedidir. Hugh Walpole • Mal kaybeden bir şey kaybetmememiştir. Onurunu kaybeden çok şey kaybetmiştir.Cesaretini kaybedenler herşeyini kaybetmiştir. Gothe

• Karanlık aydınlıktan,yalan doğrudan kaçar,Güneş yalnızda olsa etrafa ışık saçar,Üzülme doğruların kaderidir yalnızlık,Kargalar sürü halinde,kartallar yalnız uçar... • Hepimizin sonudur bir avuç kara toprak , ölümden yana korkum yok !. Tek korkum unutulmak... • Niceleri geldiler neler istediler sonunda dünyayı bırakıp gittiler. Sen hiç gitmeyecekmiş gibisin değil mi? O gidenlerde senin gibiydiler... • Olgun insan güzel söz söyleyen değil, söylediğini yapan ve yapabileceğini söyleyen insandır... • Geldiğin zaman boşluk dolduran değil, gittiğin zaman yeri doldurulamayan ol. • Tenini besleyip geliştirmeye bakma, çünkü o sonunda topraga verilecek bir kurbandir. Sen gönlünü beslemeye bak..! Yücelere gidecek, şereflenecek odur. (Rumi) • İnsan ya dosttur sana ya düşman;ya hiç yokmuşsun gibi unutulursun ya da bir an olsun çıkmazsın akıldan • Durmus saat bile günde iki kez dogruyu gösterir (V.I.Lenin) • **Bana büyüklerime saygili olmami ögrettiler;artik kimseye saygi duymama gerek kalmadi. George Burns (87 yasindayken) • Terbiye başlı başına bir güzelliktir kimde olursa olsun takdir edilir • Çalışanlar, kötülük düşünmeye vakit bulamazlar.Çalışmayanlar ise, kendilerini kötülükten kurtaramazlar. Hz. Ali • Dertli Adamın Kararsızlıklarla, Dumanlarla Dolu Bir Evi Vardır. Derdini Dinlersen, O Eve Bir Pencere Açmış Olursun. Mevlana • Sesini değil sözünü yükselt çiçekleri büyüten gök gürültüleri değil Yağmurlardır. • Küçük beyinler küçük sorunlara takılırlar. (Fatih S.) • Pirincin içindeki siyah taşlardan değil.Asıl beyaz taşlardan kork. • Kanun örümcek ağına benzer. Büyük böcekler deler geçer, küçük böcekler takılır kalır. • Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, Toprak,eğer uğrunda ölen varsa vatandır • İnsan topraktan yaratılmıştır,her an çamurlaşabilir. • Bir insanin yasamindan degerli bir seyi yoksa, o insanin yasaminin da degeri yoktur. Tagore • Insan yasadikça anliyor ki, kendi kayigini kendin çekmezsen bir yerlere gidemiyorsun. Katharine Hepburn • Akilli insan aklini kullanir, daha akilli insan baskalarinin aklini da kullanir. Bernard Shaw • İlim bir hazinedir, anahtarı ise sorup öğrenmektir. Hadis • Allah katında en aziz kul, intikama gücü yeterken affedendir. Hadis • Insanlarin umudunu kirma..Belki de sahip oldugu tek sey odur • Herkes cahildir, ancak farklı konularda.(Will Rogers (Felsefeci)) • Egoistlerin en iyi tarafı sürekli kendilerinden bahsettiklerinden gıybetyapmamalarıdır.(Lucille S. Harper) • Politikacılar her yerde aynıdır. Nehrin olmadığı yerde köprü kurmaya söz verirler.(Nikita Krushchev) • İnsan âlemde hayâl ettiği müddetçe yaşar. Yahya Kemal • Alçakta olan, düşmekten korkmaz. Bunyan • Kumar kötülüğün çocuğu, eşitsizliğin kardeşi, belanın ise babasıdır. George Washington • Nankör insan her şeyin fiyatını bilen, hiçbir şeyin değerini bilmeyendir • Cehalete cepheden saldırmak, püskürtülmeye mahkumdur. Çünkü toplumlar sahip oldukları en kıymetli şeyi, yani cehaleti savunmaya daima hazırdırlar • Rüyanızın gerçekleşmesini istiyorsanız, öncelikle uykudan uyanmanız gerekir. Andre Siegtried • Aslan bile kendini sineklerden korumak zorundadır. Alman Atasözü • Beş şeyden önce beş şeyi ganimet biliniz: • -İhtiyarlık gelmeden gençliği • -Hastalık gelmeden sağlığı • -Fakirlik gelmeden zenginliği • -Meşguliyet gelmeden zamanı • -Ölüm gelmeden ömrü  Hz. Muhammed • Duayla başlayan her eser • iyilik, şeref ve zaferle süslüdür...  Kleist • Gençliğinde bilgi ağacını dikmeyen, • yaşlılığında rahatlayacağı bir gölge bulamaz...  Seneca • Bence en ulu şey hayata arzu duymadan bakmaktır, köpek gibi dilini sarkııtarak değil(Nietzche) • Göğün her yerde mavi olduğunu anlamak için dünyayı dolaşman gerekmez. • İlim ilim bilmektir ilim kendin bilmektir/Sen kendini bilmessen ya nice/okumaktır.(Yunus Emre) • İnsanı taş yada kırık kalpli yapan bu dünyadan gidiyorum beni nereye gömerlerse gömsünler. • (Diderot) • Adalet, bir Kutup Yıldızı gibi yerinde durur, geri kalan her şey onun etrafında döner. Konfüçyus * Akıllı adam aklını kullanır. Daha akıllı adam başkalarının da aklını kullanır. (Bernard Shaw)

* Akıllı konuşur, çünkü onun söylemek istedikleri var; aptal konuşur, zira kendinin bir şeyler söylemek mecburiyetinde olduğunu sanır. (Plato)

* Altın ateşle, kadın altınla, erkek de kadınla erir.....PİTAGOR

* Bilgi bir ışık gibidir. Onu kullanırsanız daha parlak olur, kullanmazsanız söner. (Alexander Everett)

* Bilgi büyük adamı alçak gönüllü yapar, normal adamı şaşırtır, küçük adamı ise kibirlendirir. BRIGITTE

* Bilgi cesaret verir, cehalet küstahlık. (Terry)

* Bilgiyle dirilenler ölmez. (Hz. Ali)

* Bir çivi yüzünden bir nal,bir nal yüzünden bir at,bir at yüzünden de bir atlı gidiverir.....FRANKLİN

* Bir gemiyi iki reis batırır. TÜRK ATASÖZÜ

* Bir şeye ait herşeyi öğrenin; herşeye dair bir şeyler bilin. (var dyke)

* Bir şeyi gerçekten bilmek, onu anlatmakla olur. SOKRATES

* Bizi güçlü yapan yediklerimiz değil, hazmettiklerimizdir. Bizi zengin yapan kazandıklarımız değil, muhafaza ettiklerimizdir. Bizi bilgili yapan okuduklarımız değil, kafamıza yerleştirdiklerimizdir. (francis bacon)

* Bugün, hayatınızın geri kalanının ilk günüdür. (1970'lerin Bir Duvar Yazısı)

* Çok keyifli anınızda kimseye bir şey vaad etmeyin .Çok öfkeli anınızda kimseye yanıt vermeyin.....ÇİN ATASÖZÜ

* Daha iyi olmaya çalışmayan iyi olarak ta kalamaz. (oliver cromwell)

* Durgun su solucan yetiştirir. (dünya atasözü)

* Dün yaptığınız şey size hala çok iyi görünüyorsa , bugün yeterli değilsiniz demektir. (earle wilson)

* Dünyayı seller bassın ördeğe vız gelir.....ATASÖZÜ

* Düşünmeden öğrenmek faydasız, öğrenmeden düşünmek tehlikelidir. (Konfüçyüs)

* Düşünmeden öğrenmek faydasızdır, öğrenmeden düşünmek tehlikelidir (confuclus)

* Elmas nasıl yontulmadan mükemmelleşmezse, insan da acı çekmeden olgunlaşmaz.......CONFİCİUS

* En güçlü hafıza bile en zayıf mürekkepten solgundur. (Meçhul)

* Erişmek istedikleri bir hedefi olmayanlar, çalışmaktan zevk almazlar (emile raux)

* Erkek karısını bir buketle şaşırtabilir.Bir kutu çikolatayla mutlu eder.Bir altın kolye ile de şüpheye düşürür......SAM EWİNG

* Evinizin eşiğini temizlemeden komşunuzun damındaki karlardan şikayet etmeyiniz....KONFÜÇYÜS

* Evlilikte başarı yalnız aranan kişiyi bulmakta değil,aranan kişi olmaya da bağlıdır....FOSTER WOOD

* Ey yaşam senin bunca değerli oluşun ölüm sayesindedir....SENECA

* Gençken bilgi ağacını dikelim ki, yaşlandığımız zaman gölgesinde barınacak bir yerimiz olsun. (chesterfield)

* Gideceğiniz yeri bilmiyorsanız, vardığınız yerin önemi yoktur. (peter f.drucker)

* Güller, laleler, bütün çiçekler solar. Çelik ve demir kırılır ama sağlam dostluk ne solar ne de kırılır. NIETZSCHE

* Güzel yüz aynaya aşıktır.....MEVLANA

* Hakikaten insan için kendi çalıştığından başkası yoktur. (necm:39)

* Hava soğuduğunda gölge veren ağaçları unutursun...JAPON ATASÖZÜ

* Hayat geç kalanları hiç affetmez....GORBACHOV

* Hayatta bir gayesi olmayan insanlar, bir nehir üzerinde akıp giden saman çöplerine benzerler; onlar gitmezler, ancak suyun akışına kapılırlar. (Seneca)

* Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez. (montaıgne)

* Her bildiğini söyleme, her söylediğini bil... CLAVDIUS

* Her münakaşanın temelinde birisinin cahilliği yatar. (Louis D. Brandeis)

* Herkesi bir defa, bazılarını her zaman aldatabilirsiniz.Ama herkesi her zaman aldatamazsınız.......ABRAHAM LİNCOLN

* Herşeyin anahtarı sabırdır. Civcivi,yumurtaları kuluçkaya yatırarak elde edersiniz, kırarak değil. (arnold closow)

* Hırs, bir sandalın yelkenini şişiren rüzgara benzer; fazlası gemiyi batırır, azı da gemiyi olduğu yerde tutar. (Woltaire)

* Hiç kimse başarı merdivenine elleri cebinde tırmanmamıştır. (j.keth moorhead)

* Hiç kimse duymak istemeyen biri kadar sağır olamaz....W.SHAKSPEARE

* Hiçbir zaman çıktığın kapıyı hızlı çarpma. Geri dönmek isteyebilirsin. (Don Herold)

* İki şey aklın eksikliğini gösterir: Konuşulacak yerde susmak, susulacak yerde konuşmak. (Sadi)

* İnsan ne kadar yükselirse, gönlü o kadar alçalmalıdır. CICERO

* İnsanlar ancak hayalleriyle yaşar ve biraz yaşamaya başlayınca tüm hayallerini kaybederler.....VOLTAİRE

* İnsanlar yanlış yapabilirler , yalnız büyük insanlar yanlışlarını anlarlar. F.Von KOTZEBUE

* İnsanları niçin öldürüyorsunuz, biraz bekleyin zaten ölecekler....KONFÜÇYÜS

* İşlemeyen demiri kendi pası mahveder. İnsanı tembelliğe alışması mahveder. (hint atasözü)

* İyiliğin bilgisine sahip olmayana bütün diğer bilgiler zarar verir (montaigne)

* Kaplumbağa başını çıkarıp, önünü görmeden ilerlemez...Kaplumbağayı küçümseme......ANONİM

* Karanlık geceleri ben uykusuz geçirirken, sen sabaha kadar uyuyorsun. Ondan sonra da bana yetişmek istiyorsun. Ne gezer (zemahşeri)

* Kendine hakim olan başkalarına da hakim olur. (Konfüçyüs)

* Kendini herkese uydurmak için yontmaya koyulanlar, sonunda yontula yontula tükenip giderler. (R. Hull)

* Kıyıyı gözden kaybetmeye cesaret etmedikçe insan yeni okyanuslar keşfedemez (andre gide)

* Kim kazanmazsa bu dünyada bir ekmek parası, dostunun yüz karası, düşmanının maskarası. (m.akif ersoy)

* Komşunu sev ama bahçe duvarını yıkma. (G. Herbert)

* Kum üstünde şaton olacağına taş üstünde kulüben olsun....ANONİM

* Kurbağayı koltuğa oturtsan,o yine çamura atlar....ARTHUR MİLLER

* Küçük şeylere gereğinden çok önem verenler, elinden büyük is gelmeyenlerdir. EFLATUN

* Metodu olan topal, metotsuz koşandan daha çabuk ilerler. (francis bacon)

* Mutluluğu tatmanın tek çaresi, onu paylaşmaktır. BYRON

* Ne kadar bilirsen bil,anlatabildiklerin, karşındakinin anlayabileceği kadardır....MEVLANA

* Okumadan geçen üç günden sonra konuşma tadını kaybeder. (çin atasözü)

* Öğrenmek, akıntıya karşı yüzmek gibidir ilerleyemediğiniz taktirde gerilersiniz. (çin atasözü)

* Öğretmen bir kandile benzer, kendini tüketerek başkalarına ışık verir. RUFFINI

* Önce doğruyu bilmek gerekir, doğru bilinirse yanlış da bilinir. Ama önce yanlış bilinirse doğruya ulaşılamaz. (farabi)

* Önemli olan yere düşüp düşmemen değil, tekrar ayağa kalkıp kalkmamandır. (Vince Lombardini)

* Rüyaları gerçekleştirmenin en kısa yolu uyanmaktır. (Emerson)

* Sabahleyin kaybedeceğin bir saatin bütün gün zararını çekersin. (william whately)

* Savasın iyisi, barısın kötüsü yoktur. BENJAMIN FRANKLIN

* Taş da yumurtanın üstüne düşse,yumurta da taşın üstüne düşse,olan yine yumurtaya olur....RUM ATASÖZÜ

* Tüm uzmanların aynı görüşte olmaları, hepsinin yanılmaları anlamına da gelebilir. B.RUSSEL

* Türkler her şeyini feda eder, ama istiklalini asla. LLOYD GEORGE

* Türkler öldürülebilir, fakat yenilgiye uğratılamazlar. NAPELEON

* Üç şey sürekli kalmaz; ticaretsiz mal, tekrarsız bilgi, cesaretsiz iktidar. (ş.sadi)

* Ya bir yol bul, ya bir yol aç, ya da yoldan çekil. (Konfüçyüs)

* Yanılgı insanlar içindir; ancak silginiz kaleminizden önce bitiyorsa, fazlaca yanlış yapıyorsunuz demektir. (J. Jenkins)

* Yapabileceğin kadar söz ver.Sonra söz verdiğinden fazlasını yap....ANONİM

* Yarın sabah,ne sevdiğiniz kişilerin yüzleri ne de kendi yüzünüz aynı olacaktır....LEO BUSCAGLİA

* Yaşadığımız her an kendi hakkını ister. (goethe)

* Yaşamak için yemelisin,yemek için yaşamamalısın.......ÇİÇERO

* Yaşamın uzunluğu değil, nasıl yaşanıldığı önemlidir. M.L.KING

* Yıpranmak paslanmaktan iyidir. (bishop cumberland)

* Yiğitlik intikam almak değil, tahammül etmektir. SHAEKESPEARE

* Zamanın değerini yapacak işi olan bilir (atasözü)

* Zamanında bir adım atmayan tembel, sonradan yüz adım atmak zorunda kalır...... GİOVİO
“Küçük olaylar karşısında sabırlı olamazsan büyük planları gerçekleştiremezsin.” Çin Atasözü
“Bir gövde için kafa ne kadar lazımsa; iman için sabır da o kadar lazımdır.” KUŞEYRİ
“Allah’ın verdiği rızka razı olan başkalarının nimetlerinden dolayı tasalanıp üzülmez.”MANSUR B. AMMAR “Hakkı rencide eden alemde
Kendi rencide olur son demde” ŞEYHÜLİSLAM YAHYA

“Her gün sabah akşam tevbe etmeyen birisi zalimlerdendir.”MÜCAHİD
“Şehit tarihin kalbidir. Toplumun kurumuş damarlarına kendi kanlarını ulaştırır.” ŞEHİD ALİ ŞERİATİ.
"Tamam, bir deneyeceğim ama bu işin olacağını sanmıyorum " tavrı başarısızlığı getirir. SCHWARTZ
"Sizler idarecinin zulmünden kaçana asi diyorsunuz. Oysa gerçek asi o değil, zalim idarecidir."
ÖMER BİN ABDULAZİZ
"İslam çağları ardından sürükleyen bir dindir. Diğer dinler ise, çağların arkasından sürüklendiler" ROGER GARAUDY
"Vicdan, asabi bir insanın içinde cehennemdir." GORDON BYRON
"Kesilmiş koyuna derisinin yüzülmesi elem vermez." Hz. ESMA
"Cisimlerin gıdası, yiyecek ve içecektir. Ruhun gıdası ilim ve hikmettir." İMAM GAZALİ
"Başarı her zaman en güçlünün değil, eninde sonunda başaracağına inananındır." ANNON
"Okuyup yazanla okumayan arasındaki fark, ölü ile diri arasındaki fark kadardır."ARİSTO
"İlim refah anında ziynet, sıkıntı anında ise büyük destektir." ARİSTO
"Metotlu düşünmeyi alışkanlık haline getirmedikçe tahsilin hiçbir kıymeti yoktur." DİMMET
"Yürü bre yalan dünya
Sana konan göçer bir gün
İnsan bir ekin misali
Seni eken biçer bir gün" PİR SULTAN ABDAL
"Dostu olmayan insan yoksul insandır." BECHSTEİN
"Bize değer kazandıran şeyler, yaptığımız şeylerdir." G. BANGRAFF
"Her sevincin bir acısı, her acının da bir sevinci olur" GEOTHE
"Düşmanlarınızı kazanmak için, dostlarınızı gücendirmeyiniz; sonuçta düşmanlarınızı kazanamadığınız gibi dostlarınızı da kaybetmiş olursunuz." EBU MÜSLİM HORASANİ
"Uykuyu hafif bir ölüm, ölümü de ağır bir uyku bil." Muhammed İKBAL
"Hiçbir şeyin yüzde birinin milyonda birini bile bilmiyoruz." THOMAS EDİSON
"Düşünmeden öğrenmek zaman kaybetmektir." KONFÜÇYÜS
"İlim ile amel etmeyen alim, başkalarını giydirdiği halde kendisi çıplak olan iğne gibidir." İMAM GAZALİ
"İyilik, hiçbir zaman boşa gitmeyen tek yatırımdır." T.HEARY
"Bir kimseye söz vermeden önce iyi düşün, fakat verdiğin sözden dönme. Sözden dönmek yalancılığın en çirkinidir." Ali Fuad BAŞGİL
"Kendinize inanın, güzel şeyler olmaya başlar." SCHAWARTZ
"Yalan öyle zehirli oktur ki, hedefini değil atanı yaralar." ARAP ATASÖZÜ
"Şiddet göstermeksizin kuvvetli, zayıflık belirtmeksizin yumuşak ol." Hz. ÖMER
"En büyük işler, büyük hayaller sahibi insanlarca başarılmıştır." W. RUSSEL
"Her şey yapmak isteyen hiçbir şey yapamaz. Bir şey yapmak isteyen onu çok iyi yapar." OĞUZ SAYGIN
"Suratı ekşi olanın balı da acı olur." SADİ
"İnsan neşeyi elden bırakmazsa her musibetin üstesinden gelir." G. VERGA
"İyiliği yalnız iyiler anlar, kötülüğü herkes anlar." CENAP ŞEHABETİN
"İnsanlar yemle yakalanan balıklar gibi, zevke kapılıp kötülüğe sürüklenir." ÇİÇERO
"Allah, musibeti herkesin gücüne göre verir." BALZAC
"Alemde alimlerin yağcılığı olmasaydı zalimlerin zulme cesareti olmazdı." DAĞISTANLI ABDULFETTAH
"Diktatörlük, aydın ihanetinin ürünüdür." İSMET ÖZEL
"Paranın öldürdüğü ruhlar, demirin öldürdüğü bedenlerden daha çoktur." WALTER SCOTT
"İyilik, insanları birbirine bağlayan altın zincirdir." GEOTHE
"Dünyadaki en büyük hayaller, etkililik, yoksa hayalden ibaret kalır." EDWARD DE BUNO
"Yalan bacaları karatan is gibi insanların içini de karartır." RUSKİN
"Arkanı güneşe çevirme, gölgen önüne düşer. Gerçek de böyledir." TAGORE
"Ümitle açılıp kazançla kapanan kitap, iyi bir kitaptır." ALCOLL
"Kusurumuz ne kadar çoksa, o kadar çok kusur ararız." CENAP ŞAHABETTİN
"Nice sözler vardır ki, inci kolyelerinden daha güzel ve gece yıldızdan daha parlaktır. " Hz. ÖMER
"Para insan avlamak için en iyi bir yemdir." T. FULLER
"Bir mum diğer mumu tutuşturmakla ışığından bir şey kaybetmez." MEVLANA

Reklam